DOLAR32,5330% 0.7
EURO34,8895% -0.11
STERLIN41,5685% 0.56
FRANG36,4189% 0.71
ALTIN2.407,01% 0,67
BITCOIN66.945,76-2.171
reklam

Haymana Belediye Heyeti Tirebolu’da misafir oldu!

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarının yapılması çalışmalarında TİRDEF’İN Haymana ve Tirebolu Belediye başkanıyla yaptığı görüşmeler esnasında gündeme getirdiği…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Haymana Belediye Heyeti Tirebolu’da misafir oldu!
reklam

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarının yapılması çalışmalarında TİRDEF’in Haymana ve Tirebolu Belediye başkanıyla yaptığı görüşmeler esnasında gündeme getirdiği kardeş şehir olma önerisi her iki belediye başkanları tarafından olumlu karşılanmasıyla Tirebolu ve Haymana Belediyeleri kardeş şehir olmuştu.   

Başkent Ankara’nın tarihi ilçelerinden biri olan ve Tirebolulu Milli Kahraman Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarının yapıldığı Haymana ilçesi Belediye Başkanı Sn. Özdemir Turgut ile Başkan Yardımcısı Sn. Enver Yurtdaş 5 Nisan 2021 Pazartesi günü Tirebolu Belediyesi’ni ziyarete geldiler.   

Haymana Belediye Başkanı Sn. Özdemir Turgut ve yardımcısı Sn. Enver Yurtdaş’ı Tirebolu Belediye Başkanı Sn. Burhan Takır makamında misafir ederek, Karşılıklı sohbet ettiler.    

Kardeş Şehir Belediye Başkanlarının Tirebolu’daki buluşmasında; Tirebolu Belediye Başkan Yardımcıları Sn. Kazım Tarakçı, Sn. Temel Cırıt ve Sn. Atilla Aydın, CHP İlçe Başkanı Sn. Fatma İyice Öztürk, TİRDEF Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Sn. Kamil Sakal, Genel Muhasip Sn. İbrahim Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Sedat Akyıldız Katıldılar.    

Kardeş Şehir Belediye Başkanları ile yardımcılarının bir süre sohbet ettiği buluşmada, Haymana Belediye Başkanı Turgut ile Tirebolu Belediye Başkanı Takır, birbirlerine hayırlı olsun temennisinde bulunarak, yörelerine özgü hediyeler takdim ettiler.   

Daha sonra konuk Belediye Başkanı Sn. Turgut ve yardımcısı Sn. Yurtdaş ile birlikte ilçenin tarihi yerlerini gezdiler.   

Tarihi Tirebolu Kalesi altında bulunan Yusuf’un Yeri’nde yenilen Öğle Yemeğinin ardından Konuk ekibe Tirebolu Kalesi gezdirildi. Kalenin muhteşem manzarası karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen Konuklarımız memnuniyetini ifade ettiler.  

Tirebolu Belediye Başkanı Sn. Burhan Takır; “Kardeş şehrimiz, kardeş Belediyemiz Haymana Belediye Başkanı Sn. Özdemir Turgut, belediye başkan yardımcısı Sn. Enver Yurtdaş ve beraberindeki heyeti, iki şehir arasındaki kardeşlik bağlarının oluşmasında büyük emekleri bulunan TİRDEF yöneticisi arkadaşlarımızı ilçemizde, misafir ettik.    

Belediyemizdeki kahvenin akabinde, küçük bir şehir turu gerçekleştirip iki güzide ilçe özelinde fikir alışverişi ve işbirlikleri konusunda güzel bir sohbet gerçekleştirdik.    

Ziyaretleri ile bizleri son derece mutlu eden başta Sn. Başkan Özdemir Bey, beraberindeki heyet ve TİRDEF yöneticilerine ayaklarınıza sağlık diyor, kıymetli hediyeleri için de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” Dedi. 

Bu tip ziyaretlerin gerek belediye heyetleri gerek diğer birimler arasında artarak devam edeceği hususunda mutabık kalınan ziyaret esnasında her iki heyette memnuniyetlerini dile getirdiler. 

Tirebolu Dernekler Federasyonu 

YORUM YAP