DOLAR32,2027% 0.05
EURO35,0608% 0.08
STERLIN41,0225% 0.12
FRANG35,3720% 0.05
ALTIN2.514,83% 0,17
BITCOIN69.748,295.065

GÜNDEM NOTLARI (2)

Bir gazeteci dostum demiş ki: “Hazreti Muhammet gibi devrimci gerek ”Yerinde haklı ancak böyle inanmak ona en büyük hakkı kaybettiriyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
GÜNDEM NOTLARI (2)

Bir gazeteci dostum demiş ki: “Hazreti Muhammet gibi devrimci gerek ”Yerinde haklı ancak böyle inanmak ona en büyük hakkı kaybettiriyor. Zira O devrimini yaptı ve gitti. Bir daha da öyle bir devrimci gelmez, gelemez. Artık devrim yapmak liderde değil insanlıkta ve insanlık devrim yapıp evrimini tamamlamak istiyorsa,  O’nun yolunu cübbe ve sarığa hapsetmeden Kur-an’ı anlamak zorunda.. Kurban…. Batı dünyası, Allah adına bir hayvanı kurban etseydi ve en önemlisi hayatında bir kez olsun kurbanın can çekişini görseydi, asla dünyalık (petrol altın vb) değerler için insanı değersizleştirip öldürmezdi…İşte bu nedenle her müslüman imkanı varsa mutlaka kurban kesmeli ve bunu bağış yolu ile değil, kurbanın boğazlanmasını görerek yapmalı.!

Kurban kesmeye imkanı olmayan ise, Allah adına kurban edilen hayvanın boğazlanmasını görmeli…Kanunu suçtan zarar görenler yapmalı tezini savunduğum gibi, can almaya teşebbüs edecek olan, canı alınanı görmeli..“Hayvan keserek yapılan bayramı aklım almıyor” diyenlerin, meseleye birazda bu penceren bakmasında fayda var…O Allah ki, her emrinde hikmet vardır ancak akıl sahipleri onu idrak edebilir.. Basiret açıklığı….“Ben cahilim okumadım” diye söze başlayıp, iktisattan edebiyata, ilahiyattan hukuka lisans derecesinde okumuş insanları, aydınlık ve ufuk açıklığında cebinden çıkaracak ama edebinden susan nice güzel adamlar gördüm.Ve kendi kendime dedim ki;Cehaleti yenmenin yolu sadece okumak değil, bilgiyi hayatla yüzleştirip bildiklerini gücün emrine sunmadan adilce söylemendir.

Tebrik….Elektrikli traktör ve tarım arazilerinin önünde fotoğraf resmeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu ülkenin vatandaşı olarak tebrik ediyorum.Bunun adı hatadan dönüştür ve hatayı görmek erdemdir.Çiftçiye kızılmaz, küsülmez ve çiftçi görüldüğü yerde araçtan inip selam verilir.Çiftçiye destek verilir ve saygı duyulur.Çiftçi, çoban, sanayici üretendir ve üreten insan anadır….Biz millete küfürü maharet sayan sahtekar müteahhitlere değer vermek yerine, “anamız ağladı” diyen çiftçiye değer verseydik, olduğumuz yerden çok daha ilerde olurduk.Danışmanları, yüzünüze sövenlerden, arkanızdan övenlerden seçmek, büyük komutan Timur’un aklıdır…Fikrin zamprası olmayanlara saygı ile…Doğru yolda olana selam olsun.!

YORUM YAP