Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.956.1782

GRÜ Öğrencilerinden, Çevre Duyarlılığı

Giresun Üniversite (GRÜ) Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) öğrencileri, ‘Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi’ kapsamında Giresun Kalesi’nde çöp toplama çalışması yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
GRÜ Öğrencilerinden, Çevre Duyarlılığı

Ellerine çöp torbalarını alan öğrenciler Giresun Kalesi’nde topladıkları kâğıt, plastik, cam ve çeşitli katı atıkları çöp konteynırlarına attı. Öğrencilerin bu çalışması vatandaşlarca takdir topladı.

Proje kapsamında temizlik çalışmasına katılan öğrencilerden Mehmet Mert Baltürk, uyguladıkları dersin aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi.

Baltürk; “Giresun Üniversite Eğitim Fakültesi PDR öğrencileri olarak 4 farklı proje geliştirdik. Uygulamaya başladığımız 1. projemiz tarihi yapıların bulunduğu bölgelerin temizliği. Bu açıdan Giresun Kalesi’ni seçtik. Bizler sadece Giresun Kalesi’nin değil, yaşadığımız her ortamı temiz tutmak zorundayız. Ama özellikle toplumun ortak kullanım alanları olan park, sokak, bina çevreleri ve bahçelerimizi temiz tutmalıyız. Bu konuda herkesin örnek bir davranış sergilemesi gerekiyor. Biz öğrencilere düşen görev çevremizi temiz tutma konusunda herkese örnek olmaktır” diye konuştu.

Haber: Fatma Bulduk Uğurlu

YORUM YAP