DOLAR32,1840% 0.15
EURO35,0400% 0.16
STERLIN41,1345% 0.22
FRANG35,3050% 0.37
ALTIN2.425,69% -0,16
BITCOIN67.805,59-1.091

Giresun’un Sahiline Ve Denizine Engelsiz Ulaşım

Sahili kullanmak isteyen engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik 19 Eylül Spor Salonu yanında Giresun Belediyesi öncülüğünde hayırsever iş adamları İbrahim Kara ve Mahmutcan Yavuz’un katkılarıyla yapılan Giresun bir ilk olan üst geçit asansör uygulamasının yapımı tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’un Sahiline Ve Denizine Engelsiz Ulaşım

Engelli bireyler, hasta, hamile, çocuklu aileler ve yaşlı vatandaşların sorun yaşamaması adına sahil kesimine ulaşımda yoğun olarak kullanılan üst geçidin her iki tarafına uygulanan asansör sistemi vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Bu önemli hizmeti engelli bireyler ve beraberindeki heyet ile yerinde inceleyen Başkan Aytekin Şenlikoğlu, özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, şehrin diğer bölgelerindeki üst geçitlere asansör uygulamasını kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Başkan Şenlikoğlu, asansörlerin yapımına katkıda bulunan hayırsever iş adamları GİSMAP firması sahibi İbrahim Kara ile YAVUZKAN Şirket Yöneticisi Mahmutcan Yavuz’a plaket vererek teşekkür etti.

Ayrıca, Engelliler Derneği Başkanı Nihat Yayla da yıllardır sahile erişim için büyük ihtiyaç duydukları asansörün hayata geçmesinden dolayı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile hayırsever iş adamlarına plaket ve çiçek takdiminde bulunarak teşekkürlerini iletti.

2007 yılında Karadeniz Sahil yolunun hizmete girmesinin ardından 15 yıl sonra Giresun’da bir ilk olan üst geçit asansör hizmeti özellikle engelli, hasta, hamile, çocuklu aileler ve yaşlı bireyler başta olmak üzere vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.