DOLAR32,5900% 0.34
EURO34,8687% 0.36
STERLIN40,6316% 0.06
FRANG35,8626% 0.71
ALTIN2.507,65% 0,93
BITCOIN2.125.5441.805

Giresun’un En Yaşlı Annesine, Anneler Günü Ziyareti

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi, “Anneler Günü” münasebetiyle Giresun’un en yaşlı annesini ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun’un En Yaşlı Annesine, Anneler Günü Ziyareti

Sayın Valimiz ve eşi Hanımefendi, 8 Mayıs Pazar günü, Bulancak İlçesi Talipli Köyünde yaşayan, nüfus kayıtlarına göre Giresun’un en yaşlı annesi olan 113 yaşındaki Zeynep Öztürk’ü ikametinde ziyaret ederek elini öpüp, hayır duasını aldı.

Giresun’un en yaşlı annesi unvanına sahip Zeynep Öztürk’ün Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) işlemleri de “Adreste Nüfus Hizmeti (ANH)” kapsamında, bu ziyaret esnasında Bulancak Nüfus Müdürlüğü personelleri tarafından ikametinde gerçekleştirildi.

Sayın Valimiz, ziyaretle ilgili yaptığı paylaşımda “İlimizin en yaşlı annesi olan 113 yaşındaki koca çınarımız Zeynep Öztürk Teyzemizi eşimle birlikte ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladık, ‘Adreste Nüfus Hizmeti’ kapsamında TCKK işlemini de yaptırdık. Rabbimden sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyarette; İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fethi Elmas da hazır bulundu.

ADRESTE NÜFUS HİZMETİ (ANH)

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi kapsamında çipli kimlik kartı dağıtımı sürüyor. Proje ile nüfus müdürlüğüne gelemeyeceği heyet raporu ile belgelenen hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara da kolaylık sağlanıyor. “Tüm işlemler vatandaşlar evden çıkarmadan tamamlanıyor” Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce başlatılan Adreste Nüfus Hizmeti (ANH) sosyal projesi ile “gezici kayıt terminali” uygulamasıyla sağlık sorunları olan vatandaşların evine giden memurlar, biyometrik veriden parmak izine, imzalanan evraka kadar tüm işlemleri evlerde tamamlıyor. Başvurusu alınan yeni kimlik kartları ise, basımın ardından vatandaşların ikametine posta yoluyla gönderiliyor.

YORUM YAP