Giresun’dan İzmir’e Gönül Köprüsü… « Bulancak Ajans

29 Kasım 2021 - 03:16

Giresun’dan İzmir’e Gönül Köprüsü…

Giresun’dan İzmir’e Gönül Köprüsü…
Son Güncelleme :

02 Kasım 2020 - 21:54

İzmir merkezli yaşanan deprem afeti sonrasında Giresun ilimizden yapılacak olan insani yardım malzemeleri Valiliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf (SYDV) koordinasyonu ile toplanmaktadır.

30.10.2020 Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında Giresun’dan deprem bölgesine yapılacak insani yardım talepleri sadece Giresun Valiliği SYDV Başkanlığı’nın organizasyonunda toplanmakta ve çalışmalar SYDV koordinasyonu ile yürütülmektedir.

Bu doğrultuda Valimiz Sayın Enver Ünlü ’nün talimatları ile belirtilen standartlara uygun şekilde İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla, gıda kolisi ve kullanılmamış battaniyeden oluşan yardımlar İzmir Valiliği’ne ulaştırılmak üzere bu akşam (02.11.2020) Valilik önünden yola çıktı.

Konuyla ilgili olarak Vali Ünlü, sosyal medya üzerinden “Giresun’dan #İzmir’e Gönül Köprüsü… Bizler gücümüzü zor günlerde kenetlenerek kazanan bir Milletiz…” diye yaptığı paylaşımlarla yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktığını duyurdu.