DOLAR32,5188% 0.02
EURO35,0685% 0.24
STERLIN41,4417% 0
FRANG36,7985% -0.02
ALTIN2.433,00% 0,02
BITCOIN65.048,15-0.138
reklam

Giresun’da Sosyal mesafeli ilk nikah Kıyıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’da Sosyal mesafeli ilk nikah Kıyıldı
reklam

Giresun İl Müftülüğünde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla geçici bir süre ara verilen nikah işlemleri normalleşme süreciyle birlikte yeniden başladı.   

Giresun Müftülüğünde “Nikah Merasimlerinde Uygulanacak Tedbirler” konulu genelge gereğince salonlarda sıkı tedbirler alınarak nikah kıyımına başlandı. Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, nikahlarda maske, mesafe ve temizlik kurallarını vatandaşlara hatırlattıklarını belirtti. İl Müftüsü Oral, vatandaşların da alınan tedbirleri olumlu karşıladığını ifade ederek, “Misafirlerimizin salona girerken ateş ölçümlerini aksatmadan yapıyoruz, maskesi olmayana da maske veriyoruz. Yine girişlere dezenfektan ve el antiseptiği koyarak misafirlerin ellerini dezenfekte etmelerini sağlıyoruz.” dedi.

NİKAH MECLİSLERİ  

Aile ve evlilik okulu programlarıyla evlenecek çiftlere nikah öncesi bilgilendirme yapıldığını belirten İl Müftüsü Oral, “Nikahı yapılan çiftlere vaizlerimiz tarafından aile bilinci, ahlakı ve değerleri hakkında eğitim veriliyor.  Nikahtan üç ay sonra vaizelerimiz yeni evlenen çiftleri evlerinde ziyaret ederek aile kurmak kadar aileyi korumanın önemini anlatarak varsa sorunların çözümü için yardımcı oluyorlar. İl Merkezi’nde nikahı kıyılan çiftlere ‘Ailem Seti’ kitabı ve Kur’an-ı Kerim hediye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP