DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.614,850.608
reklam

Giresun’da Kayıp 4 Kişi Aranıyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’da Kayıp 4 Kişi Aranıyor!
reklam

Giresun Valisi Sn.Enver Ünlü, 22–23 Ağustos tarihinde meydana gelen sel afetinde kaybolan vatandaşlarımızı arama faaliyetlerine katılarak yetkililerden bilgi aldı.

Sel afetinin yaşandığı Giresun’da kayıp 4 vatandaşımızı arama faaliyetleri sürüyor. AFAD ve diğer kuruluşlar tarafından yürütülen arama çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığı da sualtı arama robotu ile destek veriyor.

Giresun ilinde 22 Ağustos tarihinde aşırı yağışlardan dolayı Merkez, Espiye, Doğankent, Dereli, Tirebolu, Güce, Görele ve Yağlıdere ilçelerinde sel, heyelan ve su baskınları meydana geldi. Afette çok sayıda ev ve iş yerinde su baskınları meydana gelirken, Giresun Valiliği koordinesindeki ekipler tarafından arama-kurtarma ve iyileştirme faaliyetleri devam ediyor.

Afette mahsur kalan 172 vatandaşımız kurtarılırken, halen kayıp olan 4 kişi için çalışmalar devam ediyor. Vatandaşların kaybolduğu Espiye Kaşdibi mevki,  Doğankent-Tirebolu yolu ve Merkez Çaldağ’da 141 personel ve 40 araçla kaybolan vatandaşları arama faaliyetleri aralıksız sürdürülüyor.

ARAMA FAALİYETLERİNE SUALTI ARAMA ROBOTU TAKVİYESİ

İlimizdeki kamu kurumlarından oluşturulan ekiplerin yanı sıra arama faaliyetlerine çeşitli illerden gelen AFAD ekipleri de destek veriyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından da 6 bot ve sualtı arama robotu ile arama faaliyetleri sürdürülüyor. Sahil güvenlik ekipleri tarafından, Espiye Yağlıdere’nin denize döküldüğü bölgede Afad ekipleri ile koordineli bir şekilde yüzey/dip tarama faaliyetlerine devam ediyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait su altı robotu (ROV) cihazı marifetiyle Batlama Deresi’nin denize döküldüğü bölgede, daha önceden belirlenen ve derinlikleri 50 m üzerinde olan 3 alanda arama kurtarma faaliyetleri yapılıyor.

Giresun Valiliği koordinesinde yürütülen arama faaliyetlerine AFAD, Emniyet, Jandarma, Sağlık Bakanlığı, UMKE, 112, Karayolları, DSİ personeli ve iş makinaları ile aralıksız devam ediliyor.

VALİ ÜNLÜ İNCELEMELERDE BULUNDU

Giresun Valisi Enver Ünlü, grayder operatörünü arama faaliyetlerinin sürdürüldüğü Doğanken-Tirebolu yolunda arama kurtarma faaliyetlerini yürüten ekibi ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Enver Ünlü, sel afetinde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarını da ziyaret ederek, arama faaliyetlerinde devletin imkânlarının seferber edildiğini söyledi.

YORUM YAP