Giresun’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı « Bulancak Ajans

2 Ekim 2023 - 18:18
Giresun’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı
Son Güncelleme :

28 Ekim 2022 - 19:28

Ziyarette ilk olarak Valimiz Sayın Enver Ünlü tarafından aziz şehitlerimizin manevi ruhları için Şehitlik Anıtı’na çiçek takdim edildi.

Akabinde Merkez Hacı Miktad Camii Müezzini Hasan Arda tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Devamında İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından aziz şehitlerimiz için dualar edildi.

Şehit aileleriyle yakından ilgilenen Vali Ünlü, Şehitlik Anıtı ziyaretiyle ilgili olarak yaptığı paylaşımda “Al kanımla dalgalansın bayrağım! Benim vatanımdır bir karış toprağım. Canlarıyla bu kutsal toprakları müşerref kılan Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet ve tazimle yâd ettik. Rabbim bizi şühedaya layık eylesin.” cümlelerine yer verdi.

Şehitlik Anıtı ziyaretine; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Belediye Başkan V. Dr. Hasan Yılmaz, Şehit aileleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Giresun Şubesi ile Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği yetkilileri, gaziler, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.