DOLAR32,3026% 0.24
EURO35,1348% 0.06
STERLIN41,2151% 0.17
FRANG35,4896% 0.24
ALTIN2.513,53% 0,12
BITCOIN69.014,914.237

Giresun’da 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı!

Giresun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, İl Kutlama Komitesince, Covid-19 pandemi tedbirlerine uygun olarak hazırlanan kutlama programı kapsamında düzenlenen törenlerle büyük bir coşkuyla kutlandı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun’da 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı!

Kutlamalar; 19 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’da Giresun Valiliği önünde ki Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Gençlik Adına” yazılı çelenk sunma, Giresun Belediyesine ait bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ve Şanlı Türk Bayrağımızın, İzcilik İl Temsilciliği tarafından belirlenen iki genç tarafından göndere çekilmesiyle başladı.

Atatürk Anıtı önündeki tören; günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması, Gençlik Haftası münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Giresun’da ki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri, Vali Enver Ünlü’nün sosyal medya üzerinden yaptığı davet üzerine, şehirdeki binaların ve evlerin bayraklarla donatılması ve süslenmesi ile ayrı bir heyecana ortak oldu.

Kutlamalar, pandemi tedbirlerine uygun olarak çeşitli etkinliklerle devam ederken, Giresun Merkez Aksu Mahallesi’nden hareket eden bayraklarla süslenmiş bir TIR da Güre Mahallesine kadar sahil boyunca, Belediye Bandosu tarafından çalınan marşlarla, kortej eşliğinde vatandaşların bayramını kutladı.

Vatandaşlar, TIR’ın geçişi sırasında, evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden Türk Bayraklarıyla birlikte kutlamalara katılarak büyük bir coşku ve heyecan yaşadılar.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da Vali Ünlü’nün çağrısı ile akşam saat 19.19’da vatandaşlar tarafından evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden İstiklal Marşımız hep birlikte aynı anda büyük bir coşkuyla okundu.

YORUM YAP