DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN68.744,012.234

Giresun Valisi Ünlü, Göksu Travertenleri’ni İnceledi

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, 2 Kasım Çarşamba günü Giresun ili Dereli ilçesi Pınarlar köyünde bulunan Göksu Travertenleri Projesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Valisi Ünlü, Göksu Travertenleri’ni İnceledi

İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının (DOKA) iş birliğiyle yürüttüğü proje hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Ünlü, gördüğü eksiklerin giderilmesi ve yapılan çalışmaların hızlandırılması için yetkililere talimat verdi.

Vali Ünlü, projenin bölge için büyük önem arz ettiğini ve tamamlandıktan sonra önemli bir turizm destinasyonu olacağını ayrıca İl Özel İdaresi ve DOKA destekli proje ile Dereli ilçesi Pınarlar köyünde bulunan Göksu Travertenleri’nin hem kaynak değerini koruduklarını hem de oluşturulan yürüyüş yollarıyla ve turkuaz göletlerle albenisini artırdıklarını ifade etti.

İncelemeler sırasında Jandarma Bölge Komutanı Selçuk Yıldırım, İl Jandarma Komutanı J. Albay Özgür Özer ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Karaca da yer aldı.

Proje kapsamında bugüne dek; teras şeklinde büyüklü küçüklü çok sayıda gölet oluşturularak göletlerin arasında da ziyaretçiler için yürüyüş yolları yapıldı.

Dereli-Şebinkarahisar kara yolu güzergahında bulunan travertenler, Valimiz Enver Ünlü’nün talimatıyla bu sezon 7 Temmuz’da ziyarete açılarak yerli ve yabancı çok sayıda turistin ilgisini çekmişti.

Giresun İl Özel İdaresi tarafından yapılan son açıklamalara göre; traverten oluşumlarının yenilenmesi ve yeni tortu oluşumlarının sağlanması açısından Göksu Travertenleri’nin 17.10.2022 – 01.04.2023 tarihleri arasında ziyarete kapatıldığı bilgisi verildi.

YORUM YAP