Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2031% 0.18
EURO33,8194% 0.02
STERLIN39,5202% 0.03
FRANG35,5001% 0.23
ALTIN2.038,06% 0,25
BITCOIN1.912.7846.521

Giresun Valisi, Kuşluhan Köyü Yöresel Ürünler Halk Pazarı’nı Gezdi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun Valisi, Kuşluhan Köyü Yöresel Ürünler Halk Pazarı’nı Gezdi

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Bulancak ilçesinde yöresel ürünlerin tanıtımını ve satışını yapan Kuşluhan Köyü’nde Yöresel Ürünler Halk Pazarı’nı ziyaret etti.

Vali Sarıfakıoğulları, 7 Kasım Salı günü bir dizi inceleme ve ziyaret için gittiği Bulancak ilçesinde, Bulancak-Bektaş Yayla Yolu üzerinde bulunan Kuşluhan Köyüne giderek, burada Kaymakamlık ve Halk Eğitimi Merkezi’nin katkılarıyla açılan Yöresel Ürünler Halk Pazarı’nı ziyaret ederek, yöresel ürünlerin yer aldığı sergiyi gezdi. Yöresel ürünlerin yer aldığı halk pazarını ve sergiyi gezen Vali Sarıfakıoğulları, ürünleri yakından inceleyerek, bilgi aldı.

Yöresel ürün pazarı ile ilgili olarak, Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Vali Sarıfakıoğulları’na verdiği bilgide; Kuşluhan Köyü İlkokulu’nun arazisinin büyüklüğü ve Bektaş Yayla yolu üzerinde olması nedeniyle buranın iyi bir cazibe merkezi olabileceğini düşündüklerini, bu nedenle de burasını, köylünün yöresel ürünlerinin tanıtım ve pazarlamasını yapabileceği bir alana dönüştürdüklerini ifade etti.

Kuşluhan Köyü’nde Yöresel Ürünler Halk Pazarı’nın mevcut haline gelmesi sırasında; İl Özel İdaresi, Bulancak Belediye Başkanlığı, Orman Bölge Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kurumun katkı sağladığını belirten Kaymakam Ulugölge, Kuşluhan köyü ve civar köylerden toplanan yöresel el sanatları eserlerinden oluşan bir serginin de bu alanda yer aldığını aktardı.

Kuşluhan Köyü İlkokulu bahçesinde 16 Temmuz tarihinde açılan “Yöresel Ürünler Halk Pazarı” hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermekte olup, pazarda yöre halkı tarafından üretilen ürünlerin yanı sıra; semaverde çay, Türk Kahvesi, ızgara köfte, gözleme, ayran gibi yiyecek satışları ile birlikte hediyelik eşyalar da bulunuyor. Okul binası içerisinde Halk eğitim merkezi kurslar için bir derslik ile yöre halkı tarafından kullanılan nostaljik eşyaların sergileniyor.

YORUM YAP