DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.173.129-4.131

Giresun Üniversitesi 18.Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Üniversitesi 18.Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladı

Giresun Üniversitesi 18. kuruluş yıldönümünü Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen bir törenle coşkuyla kutladı.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti başta olmak üzere Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, il protokolü, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Açılışın ardından protokol konuşmalarıyla devam eden programda, ilk olarak Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can söz aldı.

Rektör Can konuşmasında Giresun Üniversitesi birimleri ve faaliyetleri hakkında detaylı  bilgiler vererek, gelecek dönemler için planlanan altyapı ve akademik çalışmalarla ilgili de bazı detaylı açıklamalar yaptı.

Amaçlarının, öğrenci odaklı bir öğretim kurumu olarak tüm kalite ve akreditasyon süreçlerini en kısa zamanda tamamlamak olduğunu belirten Rektörümüz, gün geçtikçe bölgesinde fark yaratan bir üniversite olmayı hedeflediklerini belirtti.

Rektör Can, kuruluş sürecinden bu yana Üniversitenin birimlerinde çalışıp emekli olan tüm akademik ve idari personele teşekkür ederek, onlara kapılarının her daim açık olduğunu ifade etti.

Tıp Fakültesi başta olmak üzere Giresun Üniversitesi’nin özellikle sağlık alanında önemli atılımlar yaptığını belirten Rektörümüz, YÖK tarafından fındık temalı ihtisas üniversitesi ilan edildikten sonra da Giresun Üniversitesi’nin kendisine yeni hedefler koyduğunu, hem bölgesel hem de ulusul kalkınma hamlesi içerisinde bu konuda kayda değer çalışmalar yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Rektör Can akademik kariyer yolcuğunda çeşitli ünvanlara yükselen tüm öğretim üyelerine teşekkür ederek, çalışmalarında üstün başarılar diledi.

Rektör Can’ın ardından kürsüye gelen Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas ise yaptığı konuşmada, Giresun Üniversitesinde 30 yılı aşkın bir süre görev yaptığını belirterek, ayrıca geçmiş 18 yılın tamamına da şahit olmanın onurunu yaşadığını dile getirdi.

Milletvekili Elmas, Giresun Üniversitesi’nin kendisine koyduğu yeni ve büyükhedeflerle insanımızın ihtiyaçlarını karşılamada, ülkemizin kalkınma ve gelişmesini sağlamada çok daha önemli roller üsteleneceğine inandığını dile getirerek, bu bağlamda bir siyasi kişilik olarak her zaman Giresun Üniversitesinin yanında olacağını belirtti.

Milletvekili Prof.Dr. Nazım Elmas’ın ardından Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Serdengeçti, konuşmasında “Bugün burada, Giresun Üniversitesinin 18. kuruluş yıl dönümünü kutlamak için bir araya geldik. Bu özel günde, üniversitemizin 18 yıllık birikimini, başarılarını ve gelecek vizyonunu bir kez daha gözden geçirme fırsatı buluyoruz.

Öncelikle, Giresun Üniversitesinin kuruluşundan bu yana geçen süre zarfında ortaya koyduğu büyük çabaları ve elde ettiği başarıları takdir etmek istiyorum. Üniversitemiz, eğitimde ve bilimde kaliteyi arttırmak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlamak ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına önemli adımlar atmıştır.

Bugün burada, üniversitemizin değerli öğretim üyelerini, emekli olan personellerimizi ve yeni unvanlarını almış akademisyenlerimizi de tebrik etmek istiyorum. Sizler, bilgiyi üreten, paylaşan ve gelecek nesillere aktaran önemli birer köprüsünüz. Katkılarınızı takdirle karşılıyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Son olarak, Giresun Üniversitesinin 18. Kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Devlet Konservatuarı tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi, etkinliğe renk kattı ve dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Akabinde Giresun Üniversitesinin 18 yıllık birikimini ve başarılarını tanıtmak amacıyla özel bir sunum gerçekleştirildi.

Program, emekli olan değerli personelin unutulmadığı bir törenle devam etti. Emekli olan personellere teşekkür edilerek, hizmetleri için minnet duyuldu.

Müzik dinletileri, etkinlik boyunca katılımcılara keyifli anlar yaşattı ve atmosferi daha da coşturdu.

Törenin devamında, Giresun Üniversitesinde son iki yıl içinde profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi unvanı alıp bu kadrolara atanan hocalarımız için özel bir cübbe giyme töreni düzenlendi.

Yeni akademik unvan alan hocalarımız, bu anlamlı günde başarılarını ve yeni unvanlarını kutlamanın mutluluğunu yaşadılar. Biz de kendilerini bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YORUM YAP