DOLAR32,8425% 0.05
EURO35,1743% -0.16
STERLIN41,5836% -0.28
FRANG36,8324% 0
ALTIN2.492,37% 0,10
BITCOIN64.779,81-0.225
reklam

Giresun Turizmi İçin Master Planı Hazırlanacak

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun turizmi için master planı hazırlanacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Turizmi İçin Master Planı Hazırlanacak
reklam

Bir dizi temas ve incelemeler için Giresun’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile uzun uzun Giresun turizmini konuştuklarını ve turizm master planı hazırlanmasının kararlaştırıldığını söyleyen Başkan Şenlikoğlu, Giresun’u turizmde arzulanan noktaya getirmek istediklerini belirterek şöyle devam etti:

“Giresun doğal güzelliği ile sakin ve keyifli bir şehir. Büyük şehirlerin keşmekeşliğinden uzaklaşmak isteyen insanları Giresun’umuzda görmek istiyoruz. Şehrimiz deniziyle, yeşiliyle, yaylasıyla, Kale, Ada ve Gedikkaya’sıyla tam bir turizm kentidir. Giresun’umuzu turizmden hak ettiği payı daha fazla alması için çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Kalemizi her yönüyle güzelleştiriyoruz. Daha önce güvenlik ve hizmet anlamında sorunları olan kalemizi, sosyal tesisleri, seyir terası, kamera sistemi ve temizliği ile bambaşka bir görünüme kavuşturduk.

Şehrimizle ilgili bundan 1 ay önce Kültür ve Turizm Bakanımızla Ankara’da bir görüşme yapmıştık. Kendilerini doğa harikası güzel şehrimize davet etmiştik. Bütün turistik yerlerimizi yerinde görmelerini istedik. Ayrıca şehrimize yakışacak yeni bir Kültür Merkezinin yapılmasının Giresun için çok önemli olduğundan bahsetmiştik.

Sağolsunlar,  Bakanımız davetimiz üzere şehrimize geldi ve kendisiyle kalemizi ve adamızı gezdik. Gedikkaya’mızdan, Zeytinlik mahallemizden, yaylalarımızdan bahsettik. Kendileri de bu alanlardan çok etkilendiğini bildirdi ve acilen geniş çaplı bir çalışmanın yapılmasını söyledi.

Önümüzdeki süreçte Giresun turizmi için bir master planı hazırlayacağız. Bu güzel şehrin belediye başkanı olarak, inanıyorum ki ilimiz turizmde çok daha iyi yerlere gelecek. Yapılacak araştırmalar sonucunda hazırlanacak olan master planıyla potansiyel turizm alanlarının belirlenmesi, mevcut durumun ortaya konulması, Giresun turizmine yönelik gelecekte yapılacak çalışmalar için yol haritası belirlenmesi ve bunun kaynak teşkil etmesi hedeflenmektedir ” dedi.

Başkan Şenlikoğlu ayrıca Bakanlık nezdinde takip ettikleri Kültür merkezi projesinin ise ihaleye çıktığını bildirdi.

Atatürk Lisesi yanına yapılacak olan kültür merkezinin projesinin tamamlandığını açıklayan Şenlikoğlu: “Bu konuyu şehrimize gelen Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ile bir kez daha konuştuk. İnşallah bu projemiz yakın bir tarihte ihaleye çıkacak. Bu projemizle hem halkımıza vermiş olduğumuz sözün yerine getirilmesinin hem de Giresun’umuzun önemli bir eksikliğinin giderilecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanı kapsayan kültür merkezimizin şimdiden Giresun’umuza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUM YAP