Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3155% 0.24
EURO33,8951% 0.03
STERLIN39,5633% -0.01
FRANG35,3830% 0.14
ALTIN2.058,74% 0,29
BITCOIN1.922.313-1.07

Giresun İl Müftülüğü, Kurban Bağış Standı açtı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun İl Müftülüğü, Kurban Bağış Standı açtı

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi, vatandaşların kurban bağışlarını Diyanet Vakfı güvencesiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla bağış standı açtı. 

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesince, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların vekaletle kurban kesimi hakkında sağlıklı bilgi alabilmesi ve bağış yapabilmesi için Atatürk Meydanı’nda bağış standı oluşturuldu. Giresun İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi Başkanı Muhittin Oral, “2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu”nun tanıtım standının kurban konusunda bilgi almak ve kurbanını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayacağını ifade etti.

İl Müftüsü Muhittin Oral, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde başlatılan kampanya kapsamında 2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini bildirdi.

İl Müftüsü Oral, TDV’nin milletimizin kurban vekaletlerini titizlik ve şeffaflıkla dini esaslara uygun olarak güven ve emanete riayet şiarıyla yerine getirdiğini ifade ederek, “Kurbanlarımızı paylaşarak gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize ulaşalım. En büyük imkanımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, yoksulu gözetmek ve sahip çıkmak olduğunu unutmayalım. Kurbanlar vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığı ile vakfımızın görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilmektedir. Her aşaması büyük bir hassasiyetle takip edilen ve İslami usullere uygun olarak kesilen kurbanlar, yurt içinde ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Vatandaşlarımız Vekaletle Kurban Programı hakkında, Atatürk Meydanı’nda kurulan stantta bulunan din görevlilerimizden ve “0454 215 75 11″ numaralı telefonu arayarak vakıf görevlimizden detaylı bilgi alabilirler.” dedi.

YORUM YAP