DOLAR32,5330% 0.7
EURO34,8895% -0.11
STERLIN41,5685% 0.56
FRANG36,4189% 0.71
ALTIN2.407,01% 0,67
BITCOIN66.945,76-2.171
reklam

Giresun Gençlik Derneğinde Görev Değişimi…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Gençlik Derneğinde Görev Değişimi…
reklam

Giresun’un duayen dernekçilerinden Halil Kütük önderliğinde, Giresunlu üniversiteli gençleri bir araya getirip sorunlarına odaklanma ve geleceğin akademisyen, bilim adamı ve iş adamlarını tanıştırmak amacıyla kurulan Giresun Gençlik Derneği, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü yaptığı olağanüstü kongresi ile yeni yönetimini belirledi.

Çamlıca’daki Mashhad Cafede yapılan olağanüstü kongreye, kurucu başkan Halil Kütük ile birlikte Giresunlu genç akademisyen, iş adamı, öğrenciler ve dernek üyeleri katıldı. Kahvaltı ikramıyla başlayan kongre,  saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

Divan Başkanlığını Ayşe Ada Şancı’nın yaptığı kongrede konuşma yapan başkan İbrahim Kütük, yönetimlerinin pandemi dönemine denk gelmesi nedeniyle istedikleri çalışmaları yapamadıklarını, ancak yine de, bazı öğrencilere burs verip ihtiyaç sahibi ailelere de market kartları vererek destek olduklarını söyledi.

Kurucu Başkan Halil Kütük de yaptığı konuşmada, 32 yaşında tanıştığı sivil toplum çalışmaları ile Giresun ve Karadeniz bölgesinde birçok dernek, vakıf ve federasyonun kurulmasında öncülük ettiğini, Giresun Gençlik Derneğinin de bunlardan biri olduğunu söyledi. “Giresun Kalite ve Kariyer Merkezi” sloganı ile kurulan gençlik derneğinin bugüne kadar birçok gencin hayatına dokunduğunu söyledi.

Giresun Gençlik Derneği bursiyerlerinden, günümüzde ülke çapında isim yapmış bilim adamı ve iş adamlarının olduğunu açıkladı. Giresun Gençlik Derneğinin hiç bir siyasi partiye angaje olmadan bugüne geldiğini söyleyen Halil Kütük, bundan sonra da aynı çizgisinde devam etmesi gerektiğini söyledi. Halil Kütük katılımcılardan, çevrelerindeki gençlerden inanıp güvendiklerini Giresun Gençlik Derneğine getirmeleri çağrısında bulundu.

Daha sonra yapılan seçimde İzzet Mermer oy birliği ile Giresun Gençlik Derneği yeni başkanı oldu. Çamoluk Yenice Köyünden tekstil işiyle uğraşan İş Adamı İzzet Mermer başkan seçildikten sonra bir konuşma yaptı.

Başkan İzzet Mermer yaptığı konuşmada Giresun Gençlik Derneğinin köy dernekleri gibi düşünülmemesi gerektiğini söyleyerek, yeni dönemde çok daha aktif çalışmalara imza atacaklarını söyledi. İzzet Mermer, özellikle Giresunlu sanatçı, bilim adamı ve karamanlarının adlarının yaşatılması için il ve ilçe belediyelerle görüşüp onların adlarının sokak ve caddelere verilmesini talep edeceklerini söyledi.

İzzet Mermer konuşmasında devamla; “Bugün Giresun Gençlik Derneğinin 4.olağanüstü kongresinde kurucu genel başkanımız Halil Kütük beyin tensipleri ve üyelerimizin takdiri ile Giresun Gençlik Derneği başkanlığına seçilmiş oldum. Olağanüstü Genel Kurulda teveccüh gösterip tarafımı başkan seçmeniz şahsım adına büyük önem ve kıymet teşkil etmektedir. Bu kaliteli oluşum ile bir arada, bütünlük içerisinde, hedefimize yürürken, üzerimizdeki Giresunlu gençlerin başarısı ve birlikteliği öncelikli düşüncemiz olacaktır. Kurulduğu 2006 yılından bu yana iş hayatında ve eğitim hayatında bir birinden değerli şahsiyetler barındıran derneğimiz aynı vizyon ve aynı misyon ile yoluna devam edecektir. Başta kurucu genel başkanımız Halil Kütük beye, divan heyetimize, telefonla aramıza katılıp bizleri tebrik eden medarı iftiharımız üyemiz Said Ercan, tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma kıymetli üyelerimize, görevi devreden başkanımız İbrahim Kütük ve onun nezdinde emek ve gayret göstermiş geçmiş dönem başkanlarına ve kıymetli yönetimlerine ezcümle tüm misafir ve katılımcılara canı gönülden teşekkür ederim Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi

İzzet Mermer Genel kurula bir teklif vererek Halil Kütük’ün onursal başkan olması için oylama istedi. Yapılan oylamada Halil Kütük oy birliği ile Giresun Gençlik Derneğinin onursal genel başkanı oldu. Giresunlu Türk Halk Müziği Sanatçısı Savaş Karaman kongre sonunda kısa bir türkü resitali yaptı. İzzet Mermer’in başkanlığında Giresun Gençlik Derneği yönetimi şu şekilde oluşturuldu. 

Haber: Kazım Karaçoban- Çamoluk Haber

YORUM YAP