Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,4211% 0.16
EURO34,0999% 0.09
STERLIN39,8285% 0.13
FRANG35,5721% 0.11
ALTIN2.100,68% -0,01
BITCOIN1.996.5752.541

Giresun Belediyesinden Basın Açıklaması

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Belediyesinden Basın Açıklaması

Giresun Belediyesinden Belediyesinden Bir inşaatın yapım uzantısının kaldırımın üzerine gelmesi iddialarına yönelik açıklama geldi.

Giresun Belediyesinden yapılan açıklama şöyle; ”Geçtiğimiz günlerde bazı yerel gazetelerde yayınlanan “Bir inşaatın yapım uzantısının kaldırımın üzerine gelmesi” konulu habere ilişkin kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı doğmuştur.

Aksu Mahallesi’nde bahsi geçen inşaat alanı ile kaldırım arasındaki mesafe incelendiğinde, kaldırım genişliğinin yaklaşık olarak 1 metrelik bir özel mülk alanına girdiği tespit edilmiştir. Kaldırımın yapımı, henüz inşaat başlamadan önce tamamlanmış olup, şu anda özel mülk alanı içinde devam etmekte olan inşaat, kaldırım mesafesine uygun bir planlama ile devam etmektedir.

Halkımızın rahat ve güvenli bir şekilde kullanabileceği kaldırım alanını koruma amacıyla, inşaat firması, kaldırıma müdahale etmeden inşaatını sürdürmektedir. Ancak, kaldırım işgali gibi görünen durum, inşaat yapımı sırasında kullanılan kalıp malzemleri ile ilgilidir. Bu konuda inşaat firmasıyla iletişime geçilmiş ve gerekli uyarılar yapılmıştır. İnşaat sırasında kaldırımı işgal eden kalıplar en kısa sürede kaldırılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

YORUM YAP