DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.621,760.759
reklam

Giresun Belediyesi Araç Filosunu Genişletiyor

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun göreve geldiği günden bugüne Giresun’a kesintisiz hizmet için belediye araç filosunda önemli yeni yatırımlar yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun Belediyesi Araç Filosunu Genişletiyor
reklam

Belediyenin araç filosuna yaptığı yeni yatırımlar ile birlikte modern ve çevre dostu araçlarla donatılmış bir filoya sahip olundu. Geçtiğimiz 4 yıllık süre içerisinde 19’u belediyenin oluşturduğu kaynak bütçesiyle ve 8’i de hibe yöntemiyle olmak üzere 27 araç belediye filosuna kazandırıldı. Bugünkü değerlerinin 102 Milyon TL’nin üzerinde olduğu çeşitli araçlar ile Giresun Belediyesi şehir genelinde ve ihtiyaçlar doğrultusunda çevre il ve ilçelerde ki ihtiyaçlara da çözüm sunuyor.

Belediyenin hizmetlerinin daha hızlı, etkin ve kaliteli bir şekilde sunulması, vatandaşların daha iyi hizmet alması, acil durumlara hızlı müdahale edilmesi hedeflenerek güçlendirilen araç filosu içerisinde; çöp kamyonları, itfaiye araçları, iş makinaları, temizlik araçları, et taşıma aracı ve birçok hizmette kullanılabilen araçlar yer alıyor.

Son teknolojik imkanlar ile donatılmış araçlara sahip Giresun Belediye filosu, bakım ve onarım çalışmalarına da ayrı özen göstererek araçların uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

FİLOYA DAHİL EDİLEN ARAÇLAR

60 metre merdivenli itfaiye aracı, 2 adet 4×4 damperli kamyon (kar küreme ve tuz serici ekipmanlı), 2 adet damperli kamyon (6 teker), 5.000 ve 10.000 litre kapasiteli 2 adet arazöz, 6.000 ve 20.000 litre kapasiteli 2 adet tam donanımlı kombine kanal temizleme aracı, hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, yol süpürme aracı, vidanjör, damperli kamyon (10 teker), parke döşeme makinesi, kombine kanal temizleme aracı, itfaiye ilk müdahale aracı, 2 adet zabıta aracı, greyder, itfaiye aracı (su tankeri), lastikli ekskavatör, su altı arama kurtarma ekibi aracı, et taşıma aracı, 3 adet kazıcı ve yükleyici ve Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili TOGG bulunuyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşların daha kaliteli hizmet alabilmesi ve belediye faaliyetlerinin daha verimli bir şekilde yürütülebilmesi için araç filosunu güçlendirmeye büyük önem verdiklerini belirterek: “Belediyemize kazandırdığımız yeni araçlarla araç filomuzu daha da güçlü hale getirdik. Daha fazla noktada güçlenen ve genişleyen araç filomuz ile kesintisiz bir hizmet sunuyoruz. Şehrimize hizmet noktasında belediyemizin kaynakları ve Ankara’da gerçekleştirdiğimiz temaslar ile yatırımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza ve şehrimize en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde sunmak adına tüm ekiplerimizle canla başla mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Filomuza kattığımız yeni araçlarımızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.