DOLAR32,5205% 0.69
EURO34,9238% 0
STERLIN41,4968% 0.54
FRANG36,3537% 0.63
ALTIN2.406,23% 0,64
BITCOIN66.755,00-2.197
reklam

Giresun Aksu Festivali Coşkusuyla Sürüyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Aksu Festivali Coşkusuyla Sürüyor
reklam

47. Uluslararası Giresun Aksu Festivali tüm hareketliliğiyle devam ediyor.

Festival etkinlikleri kapsamında Atatürk Meydanı’nda halk oyunları gösterileri ve yerel sanatçı konserleri, Botanik Park’ta halk oyunları gösterileri ve yine Atatürk Meydanı’nda Giresun Belediyesi Konservatuarı pop konseri düzenlendi.

Etkinlikler, yöresel müzikler eşliğinde gerçekleşirken, geleneksel kıyafetlerle sahneye çıkan halk oyunları ekipleri, göz alıcı performanslarıyla izleyicileri büyüledi. Giresun’un kültürel zenginliğini yansıtan oyunlar, izleyicilerin coşkusunu doruğa çıkardı. Yerel sanatçılar da birbirinden güzel müzik ziyafetiyle izleyicileri coşturdu.

Gösteriler ve yerel sanatçı konserleri Giresun’un kültürel mirasını yaşatma ve gelecek nesillere aktarma adına önemli bir adım olarak değerlendirilirken, katılımcıların beğenisini kazandı.

Atatürk Meydanı’nda düzenlenen ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği, Giresun Belediyesi Konservatuarı pop konserinde ise sanatçılarının üstün performansları izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Diğer yandan, Uluslararası Giresun Aksu Festivali 23 Mayıs Perşembe günü Tarihi Millet Bahçesi’nde Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği’nin vereceği Türk Halk Müziği konseriyle sona erecek.

YORUM YAP