Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2277% 0.06
EURO33,8756% 0
STERLIN39,5618% -0.03
FRANG35,3175% -0.58
ALTIN2.052,30% 0,57
BITCOIN1.948.3883.003

Giresun 1. kitap fuarı

Giresun Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından şehrimizin büyük bir eksikliği olan kitap fuarı hayata geçiriliyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun 1. kitap fuarı

Giresun Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından şehrimizin büyük bir eksikliği olan kitap fuarı hayata geçiriliyor.

Liman mevkiinde bulunan Gümrük Müdürlüğü binasında 4-12 Ocak 2020 tarihleri arasında açık kalacak fuara birçok yayınevi katılacak olup, birbirinden ünlü yazarlar kitapseverlerle buluşacak.

1. Giresun Kitap Fuarı’na; Nurullah Genç, Mete Yarar, Necmettin Alkan, Çağlayan Yılmaz, Rasim Özdenören, Asım  Gültekin, Nedim Şener, Sadık Yalsızuçanlar, Ahmet Turgut, Abdullah Yıldız, Ufuk Tufan, Taha Kılınç, İhsan Süreyya Sırma, Tarık Tufan, İsmail Kılıçarslan, Mustafa Akar, Selahattin Yusuf, Furkan Çalışkan, Gökçen Çatlı, Kaan Murat Yanık ve Ali Ural gibi ünlü yazarlar katılacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bir şehrin düzenli bir kitap fuarı olmamasının o şehrin kültürel bir eksikliği olduğunu söyleyerek: “ Biz bu eksikliği biliyorduk ve göreve gelir gelmez hayata geçirdik. Bunun çok önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. En iyi dostlarımız olan kitapların  halkımızın ayağına gelmesi tabi ki çok güzel. Fuarlar kitaplara olan ilgiyi artırır ve günümüzde düşük oranlardaki kitap okuma oranları bu fuarlar vesilesiyle çoğalır. İnanıyorum ki bu fuar herkesi mutlu edecek. Kitapların birçoğu fuarlarda bir arada olduğu için istenilen kitabı daha kolay bulabiliyorsunuz. Çeşitlilik zenginliği yaşanıyor. Bu kitap fuarını her yıl düzenli olarak yapmayı düşünüyoruz. Bu anlamlı etkinliği gündemimizden hiç çıkarmayacağız.” dedi.

Kitap fuarında vatandaşların on binlerce kitabı ve yayını bir arada bulabileceği bir platform olacağını söyleyen Şenlikoğlu: “ Bazı yazarlar imza günleri ve etkinlikler gerçekleştirecek. Söyleşiler olacak. Kitapların dışında “Yıldızlar Altında Giresun” konulu bir fotoğraf sergimiz olacak. Yine bunların yanı sıra farklı sürprizlerimiz de olacak. Ben kitapseverlerin güzel vakit geçireceği, bir sonraki fuarı heyecanla bekleyeceğinden eminim.

Tüm vatandaşlarımızı 1. Giresun Kitap Fuarı’na mutlaka bekliyoruz. Giresun’da kitap  okuma oranını yükseltmek için bu ve bu gibi organizasyonlara imza atmayı sürdüreceğiz. Şu unutulmamalıdır ki bu cennet şehrimiz her şeyin en iyisine layıktır.”

YORUM YAP