DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.198.893-4.298

Ses Yalıtım Malzemeleri

Yayınlanma Tarihi : Google News
Firma YetkilisiHakan Sancaktar
Yetkili Telefon0850 588 44 77
Faks0850 588 44 77
AdresKaraca mahallesi gül sokak no:55 Ümraniye

Ses yalıtım malzemeleri  ev, ofis, iş yeri gibi mekânlarda duvar, duvarların arası, tavan, tavan üstünde, alçıpen arkası, ses geçirmesini engelleyen malzemelerdir.   Ses yalıtım bariyeri bondex süngerpan, taş yünü, heraklite ahşap yünü, ses yalıtımı bandı gibi malzemeler doğru seçim ve doğru uygulama yapılır ise sesi büyük oranda kesmektedir. Ses yalıtımı yapılacak yere göre kullanılan ses yalıtım süngeri değişmektedir. Apartmanda yaşayanların sıklıkla yaşadığı alt komşudan gelen seslerin yalıtılması için ve daha huzurlu bir ev hayatı geçirebilmek için zemine ses yalıtımı uygulanmalıdır. Zeminde kullanılan ısı yalıtımı malzemeleri ise mantar şiltesi, evapan, akustik karo halı, zemin kauçuk levha, mantarlı kauçuk parke altı mantar şiltesi, kauçuk tabanlı, akustik halı aks titreşim askı takozu gibi zemin ses yalıtım malzemeleridir.

Üst katta bulunan komşularımızın ve ya ofislerde üst kattan gelen gürültü ve rahatsız edici seslerden kurtulmak için ise tavan ses yalıtımı yapılmalıdır. Tavandan gelen ses nasıl engellenir? Tavanda kullanılan bazı ses yalıtım malzemeleri süngerpan, piramit sünger bariyerli melamin sünger, bariyerli akustik sünger, akustik dekoratif süngerler, akustik sünger basotect melamin süngerlerdir. Bunların haricinde akustik ahşap paneller, yankı ve yansıtıcı delikli panel, derzli panel, kumaş kaplı paneller de ses yalıtımında kullanılan malzemeler arasındadır. Evimiz hepimizin oldukça zaman geçirdiği ve bu zamanın da mümkün olduğunca en kaliteli zaman olmasını istediğimiz mekândır. Günümüzde artan apartman daireleri, siteler sebebiyle çok fazla kişinin bir arada yaşaması da oldukça artmıştır. Bu konuda mustarip olduğumuz en büyük konu ise üst kat, alt kat, yan, daire, duvarı bitişik yan daireden gelen rahatsız edici gürültülerdir. Bu komşu gürültülerinden kurtulmanın tek yolu inşaat esnasında yapılmayan ses yalıtımını sonradan yaptırmaktır. Bu hususta yüzde yüz sonuç veren hiçbir uygulama yoktur.

Ses yalıtımı uygulaması en iyi ses yalıtım süngeri ile neredeyse yüzde doksan sonuç vermektedir. Evinizde huzurlu ve kaliteli bir yaşam için ses yalıtımı yaptırmanızı kesinlikle öneriyoruz. Bu konuda alanında uzman ve teknik bilgiye sahip mühendislerin çalışmalarının ses yalıtımında izlediği adımlar çok önemlidir. Mekânın ses geçirgenliği, sesin hangi mekândan geldiği, mekânın metrekaresinin hesaplanması, mekâna uygun şekilde malzemenin seçimi ve uygulanması şeklindedir. Uygulama sonrası hayatınızın kalitesi artacaktır.

FİRMA FİLTRELE