Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Fındık Piyasasında Güncel Gelişmeler

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fındık Piyasasında Güncel Gelişmeler

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen; Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Hamza Bölük’ün konuşmacı olduğu konferans, 20 Aralık 2023 Çarşamba günü saat: 14:00’te Mevlana Celaleddin-i Rumi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Konferansa, öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Etkinliğe, Hamza Bölük’ün yanı sıra, Giresun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eren Nizam ve diğer borsa yetkilileri de katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç’in açılış konuşmasının ardından söz alan Hamza Bölük, konuşmasında öncelikle fındık tarımının tarihçesini anlattı. Hamza Bölük, fındıkta verimi yükseltmenin önemini vurguladı. Fındık ihracatında katma değer artışının gerekliliğini ifade eden Bölük, uluslararası markalar oluşturmanın Türkiye’nin fındıktan elde ettiği geliri artıracağını belirtti. Dünyada fındık dikim alanlarının farklı ülkelere yayılması yönünde arayışların olduğunu söyledi. Hamza Bölük, fındık ihracatının katma değeri yüksek ürünlerle gerçekleştirilmesinin ve yeni pazarlar bulunmasının Türkiye’deki fındık sektörünün temel ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

Bölük, etkinliğin son bölümünde öğretim elemanları ve öğrencilerin sorularını cevapladı. Etkinlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç’in, Hamza Bölük’e teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

YORUM YAP