DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.295.410-2.439

Enver Ünlü’nün Kurban Bayramı Mesajı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, 9-12 Temmuz 2022 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesajı yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Enver Ünlü’nün Kurban Bayramı Mesajı

Vali Ünlü, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Toplumun her kesimini birbirine yakınlaştırarak dayanışma duygularımızı en üst düzeyde yaşatan, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştiren mübarek Kurban Bayramı’na erişmenin sevincini yaşıyoruz.

Kurban, Yüce Rabbimizin bizlere vermiş olduğu nimetlere şükrün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, cömertliğin ifadesidir. Kurban Bayramı, bizlere millet olma şuuruna ermenin, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkarak hoşgörü ve sevgiyi hayatımıza hâkim kılmanın önemini hatırlatır. Bu mana ve önemi çok iyi kavramış olan milletimiz, köklü kültürü ve manevi değerlerine bağlılığıyla bugüne kadar olduğu gibi el ele, huzur, güven ve birlik, beraberlik içinde daha nice bayramlara ulaşacaktır.

İlimizde bayramı ruhuna, geleneklerimize ve medeniyetimize yaraşır şekilde idrak etmek için gerekli tüm tedbirleri aldık. Özellikle sizlerin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı, Şehit ailelerimizi, Gazilerimizi, yetim ve öksüz evlatlarımızı yalnız bırakmayacağına ve trafik kurallarına her zamankinden daha fazla riayet ederek aşırı hız ve diğer tüm ihlallerinden kaçınacağına yürekten inanıyor; her bir trafik kuralının en az bir hayat kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum.

Bu vesile ile mübarek bayramın; Giresun’umuza, ülkemize, Aziz Milletimize, gönül coğrafyamıza, Âlem-i İslâm’a ve tüm insanlığa sağlık, bereket, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum.”

YORUM YAP