DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.173.129-4.131

Enver Ünlü, Düzenlenen Törenle Giresun’a Veda Etti

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın tensipleriyle Giresun Valiliği görevinden Manisa Valiliğine atanan Vali Enver Ünlü, düzenlenen törenle Giresun’a veda etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Enver Ünlü, Düzenlenen Törenle Giresun’a Veda Etti

Valilik binasında bulunan kurum çalışanlarına 15 Ağustos Salı günü veda ziyaretinde bulunan Vali Ünlü, katlarda bulunan kurum çalışanları ile birlikte toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Valilik çalışanlarını ziyaretin ardından Giresun Valiliği önünde saat 17.00’de Vali Enver Ünlü’ye veda töreni düzenlendi.

Valilik önünde düzenlenen veda törenine eşleriyle birlikte; Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Dr. Davut Sinanoğlu, Kaymakamlar, kurum amirleri ve çalışanları, oda ve stk temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlenen veda töreniyle birlikte Vali Enver Ünlü, 15 Ağustos 2023 Salı günü itibariyle resmi olarak görevinden ayrılmış oldu.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü iken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın tensipleriyle Giresun Valiliği görevine atanan Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’nin Giresun’da göreve başlama tarihi henüz netleşmediğinden bu süre zarfında Giresun Valiliği görevi, Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu tarafından vekâleten yürütülecektir.

Vali Enver Ünlü, Giresun Valiliği önünde düzenlenen törenle Giresun’a veda ederken yaptığı son konuşmasında; “Giresun’da 3 yıl acısıyla, tatlısıyla birlikte çalıştık. Bir kusurumuz olduysa af ola.

Biz Osman Ağanın torunlarından Kuvayı Milliye’nin kaderini değiştiren, seyrini değiştiren, bu memleketin kurulmasından, Cumhuriyetin kurulmasında dönüm noktası teşkil eden Kuvayı Milliye’nin kahramanları, gönüllü alayların şehrinden memnunuz. İnşallah haklarınızı helal ediniz. Kusurumuz olmuşsa affınıza sığınıyoruz.

Bu şehre hizmet etmek bizim için büyük bir gururdu, büyük bir mutluluktu. Manisa ilinde de bir kardeşinizin olduğunu, açık kapınız olduğunu lütfen unutmayın. Bunu samimiyetle söylüyorum. Hepinizi davet ediyorum. Lütfen bizleri unutmayın. Ben sizleri hep güzel duygularla, misafirperverliğinizle, kadirşinaslığınızla, çalışkanlığınızla hatırlayacağım.

Yeşiliyle, mavisiyle bu şehir, cennet gibi bir şehir. Turizmde, sanayide, eğitimde, sağlıkta her konuda lider bir şehir. Her şeyin en güzeline layık Giresun ve Giresunlular.

Ben tekrar hepinizden haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Allaha ısmarladık. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun. Sevgili ailelerinize, çocuklarınıza, büyüklerinize lütfen selamlarımızı iletin.

Çok hızlı ve kısa bir sürede ayrılmak durumunda kaldığımız için ilçelerimizi, komşularımızı, beraber çalıştığımız, iyi günde birlikte sevindiğimiz, kötü günde birlikte üzüldüğümüz pek çok arkadaşımızı, dostumuzu arayamadık.

Fındık mevsimi başladı. Pek çok vatandaşımız şu anda fındık bahçelerinde. Onlara da bereketli, hayırlı bir fındık sezonu diliyorum. Allah işlerinizi güçlerinizi rast getirsin.

Hepinize Allah’a ısmarladık diyorum. Kalın sağlıcakla” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.