DOLAR32,8425% 0.05
EURO35,1743% -0.16
STERLIN41,5836% -0.28
FRANG36,8324% 0
ALTIN2.492,37% 0,10
BITCOIN64.779,81-0.225
reklam

El Değmemiş Köy ve Yayla Yolu Kalmayacak!

Yayınlanma Tarihi : Google News
El Değmemiş Köy ve Yayla Yolu Kalmayacak!
reklam

Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Mehmet Akif Yılmaz mobil çakıl kırma makinesi ile, Güce’de el değmemiş köy ve yayla yolu kalmayacağını belirtti.

Dünyayı saran pandemi dönemi sonrasında normalleşme sürecinde kolları sıvayan Ak Parti Güce ilçe teşkilatı, Giresun Özel İdare bünyesinde bulunan seyyar çakıl kırma makinesini Boynuyoğun köyleri grup yoluna getirerek devreye soktular.

Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirmeye Çalışıyoruz

Tekkeköy’de çalışmaları devam eden HES Projesinden çıkan malzemeleri kırarak filler taşı üretip bölgede çakıl ihtiyacı olan köylere ve yayla yollarına göndereceklerini belirten meclis üyesi Mehmet Akif Yılmaz; “Devletimizin imkânlarını köylerimiz ile buluşturmaya devam ediyoruz. Pandemi sürecinde eksik kalan çalışmalarımızı, normalleşme sürecinde hızlandırmış bulunuyoruz. Bu makinemiz sayesinde hes projesinde kırılan taşları incelterek, ilk aşamada 10 dönümlük bir arazide depolama yapacağız ve sonrasında bozuk olan köy ve yayla yollarımızda çakıl serme çalışmalarımız başlayacaktır. Böylelikle stabilize yol çalışmalarında büyük mesafe kaydedeceğiz” dedi.

Emeği Geçenlere ve Destek Sağlayanlara Teşekkür Ediyorum

Taş kırma çalışması sonucunda elde edilecek olan malzemelerin köylere sevkini ve serilmesini sağlayacak olan Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu’na vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür eden Yılmaz; “ Güce ilçe merkezimiz ve köylerimiz belediyemizin ve teşkilatımızın özverili çalışmasıyla gelişmeye devam ediyor. Konkasör makinesinin Güce’ye getirilmesine vesile olan Giresun Valimiz Harun Sakıfakıoğlulları’na, Özel İdare Genel Sekreterimiz Hüseyin Taşkın’a, Özel İdare Yol Şube şefi Mesut Yıldırım’a, Ak Parti Güce İlçe başkanımız Sami Kaya’ya, İl Genel Meclis Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyemiz Ahmet Salih Bal’a ve desteklerinden dolayı Tekkeköy muhtarımız Hüseyin Durdu’ya teşekkür ediyorum” dedi.  Haber: Erdal Avcı

YORUM YAP