Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2031% 0.18
EURO33,8194% 0.02
STERLIN39,5202% 0.03
FRANG35,5001% 0.23
ALTIN2.038,06% 0,25
BITCOIN1.912.7846.521

Düdükoğlu Balık Fabrikası’nın soğuk hava deposunda yangın

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Düdükoğlu Balık Fabrikası’nın soğuk hava deposunda yangın
Giresun Valisi sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi’nde faaliyet gösteren Düdükoğlu Balık Fabrikası’nın soğuk hava deposunda meydana gelen yangınla ilgili olay yerinde incelemelerde bulundu.
Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi’nde bulunan Düdükoğlu Balık Fabrikası’nın soğuk hava deposunda 1 Aralık Cuma günü meydana gelen yangında maddi hasar meydana geldi.
Henüz tespit edilemeyen bir nedenle soğukhava depolarında başlayan yangın hızla büyüyerek kontrolden çıktı. İl ve çevre ilçelerden yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi söndürme çalışmalarına katıldı.
Emniyet ve jandarma tarafından alınan güvenlik tedbirleri ile birlikte yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları devam ediyor.
Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, söndürme çalışmaları ile ilgili Eynesil Kaymakamı Erkut Pamuk ve Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz’den bilgi aldı.
Vali Serdengeçti, bölgeye destek sağlamak adına koordinasyonu sağlayarak, olayın yakından takip edilmesi ve gerekli desteğin sağlanması talimatı verdi.
Vali Serdengeçti, yangınla ilgili olarak fabrika sahibi Eser Güdük ve kardeşlerine geçmiş olsun dileklerini ileterek olayın kontrol altına alınması için olağanüstü gayret gösteren tüm ekiplere başarılar diledi.
İnceleme sonrası bir paylaşımda bulunan Serdengeçti “Bir balık fabrikasının soğuk hava deposunda çıkan yangın hızlı müdahale ile kontrol altına alındı, itfaiye ekipleri tarafından soğutma çalışmaları devam ediyor. Çok şükür ki herhangi bir can kaybı ve hayati tehlikesi bulunan vatandaşımız yok. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.
Fabrika sahibi Eser Güdük ise yaşanan yangın olayıyla ilgili hızla olaya müdahale eden yetkililere ve ekiplere teşekkür ederek, desteklerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

YORUM YAP