Donmak Üzere Olan Buzağıyı Arabasına Aldı « Bulancak Ajans

6 Haziran 2023 - 03:47

Donmak Üzere Olan Buzağıyı Arabasına Aldı

Şebinkarahisar’ın sevilen yüzü Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneğinin Önceki dönem başkanı İlhan Avutman Kar ve Tipide Mahsur kalan hayvanları bırakamadı.

Donmak Üzere Olan Buzağıyı Arabasına Aldı
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 21:24

Şebinkarahisar’ın sevilen yüzü Gebze Girbay Sürücü Kurslarının sahibi İlhan Avutman, Yoğun Kar yağışının ardından Kartepe’de bulunan yabani hayvanlara, kuşlara yem vermek için eşiyle birlikte çıktığı yolda ormanda yeni doğmuş bir buzağı ve dört büyükbaş hayvanla karşılaşınca gördüğü üzücü durum karşısında hayvanların yanından ayrılamadı. 

Donmak üzere olan Buzağıyı arabasına alan İlhan Avutman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesini arayarak en yakın köy muhtarının telefonuna ulaştı teslim edene kadar buradayım dedi.

Telefonla ulaştığımız İlhan Avutman yaptığı açıklamada çok üzgünüm gördüğüm olay karşısında ağlamamak için kendimi zor tutuyorum diyerek, “Geçtiğimiz güzergahta yakınlarda bir köy yok. Bu hayvanlar çok üşümüşler. Bu kar ve tipide mutlaka kayboldukları için buradalar. Burada bulunan beş canı bir yere teslim edene kadar buradan ayrılmayacağım.” dedi. Haber: Hüseyin Şenel Odacı