DOLAR32,5900% 0.34
EURO34,8687% 0.36
STERLIN40,6316% 0.06
FRANG35,8626% 0.71
ALTIN2.507,65% 0,93
BITCOIN2.125.5441.805

DOKAP ile 8 Projenin Destekleme Protokolü Yapıldı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, 2022 yılı Yatırım Programı kapsamında Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen 8 projenin protokol imza törenine katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
DOKAP ile 8 Projenin Destekleme Protokolü Yapıldı

Giresun Valiliği’nde 9 Haziran Perşembe günü saat: 10.30’da düzenlenen törenle DOKAP tarafından desteklenen projelerin protokolleri imzalandı.

Törende; Dil Konuşma Bozuklukları Terapi Odası ve Fiziksel Okur Yazarlık Salonu Kurulumu Projesi ve İnovatif Düşünme Merkezi Projesi, Giresun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Giresun İli Seracılığın Geliştirilmesi Projesi, Giresun Valiliği ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Mikroçoğaltımla Fındık Fidan Üretiminde İklimlendirme Projesi, Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından, Yeniköy Köyü Sosyal Hayat Canlanıyor Projesi, Bulancak Kaymakamlığı tarafından, Coğrafya Bir Kentin Kaderi Midir? Projesi, Çamoluk Kaymakamlığı ve Çamoluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Sporla Sosyalleş Bağlan Hayata Projesi, Piraziz Kaymakamlığı ve Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Özel Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi, Eynesil Kaymakamlığı ve Eynesil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılıklı imzalar atılmak suretiyle gerçekleştirildi.

Protokol imza törenine; Vali Enver Ünlü, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, Çamoluk Kaymakamlığı Furkan Berber, Piraziz Kaymakamı Furkan Başar, Eynesil Kaymakamı İdris Koç, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin ve Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Bilgin, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun Akar, Çamoluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atakan Çelik, Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Aydın ve Eynesil İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Güven katıldı.

PROTOKOL İMZALARI ATILAN PROJELERDE NELER VAR?

İmzalanan protokoller sonucunda; Giresun İlinde Seracılığı Geliştirme Projesiyle 60 adet 240 m2 Plastik Sera Yapımı, Mikroçoğaltımla Fındık Fidan Üretiminde İklimlendirme Projesiyle 9,6 m genişliğinde, 27,5 m uzunluğunda toplam alanı 264 metrekare olacak şekilde 3 bölümden oluşacak sera, Dil Konuşma Bozuklukları Terapi Odası ve Fiziksel Okuryazarlık Salonu Projesiyle tam donanımlı Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapi Odası ve Fiziksel Okuryazarlık (Hareket Eğitimi) Salonu kurulması, İnovatif Düşünme Merkezi Projesiyle Oyun Kodlama Sınıfı Atölyesi ve Drama ve Eleştirel Düşünce Sınıfı Atölyesi olmak üzere 2 atölyeden oluşacak inovatif düşünme merkezi kurulması, Yeniköy Köyü Sosyal Hayat Canlanıyor Projesiyle Bulancak Yeniköy Köyünde bulunan ve bugün artık kullanılmayan okul binasının çevre köylerin de kullanımına açık olacak şekilde “köy sosyal yaşam alanına” dönüştürülmesi, Coğrafya Bir Kentin Kaderi Midir? Projesiyle kütüphane, konferans ve sinema salonu oluşturulması, Sporla Sosyalleş Bağlan Hayata Projesiyle 403 öğrencinin faydalanacağı ayrıca dezavantajlı grupların da faydalanacağı sosyal kültürel hayatlarının destekleneceği çoklu spor sahası oluşturulması, Özel Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesiyle Türkiye’de 33 engelli okullarından biri olan Giresun İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu’nda 2 ayrı sahada ve bir sınıfta spor sahası ve sanat ve tasarım atölyesi oluşturulması planlanmaktadır.

SAYIN VALİMİZ PROJELERİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİNİ SÖYLEDİ

Protokol İmza töreninde bir konuşma yapan Sayın Valimiz, DOKAP ile birlikte yürütülen projelerle ilgili bilgi vererek; “Başta bu projeleri hazırlayan kurumlarımızın değerli amirlerine, Kaymakamlarımıza ve bu projelere destekleyen DOKAP Başkanlığımıza ve her zaman büyük desteğini gördüğümüz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, Sayın Bakanımızın şahsına, tüm personeline şükranlarımı arz ediyor, hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Projeleri yakından takip edeceğini belirten Sayın Valimiz “Bu projelerin gerçekleşmesi için adım adım bütün aşamalarını ilgili vali yardımcılarımızın koordinesinde yakından takip edeceğiz. Bir an önce hayata geçirilerek şehrimizin ve şehrimizde yaşayan insanların hizmetine sunulmasına destek olacağız. Öncelikle bu projelerin örnek olmasının temenni ediyorum” dedi.

“PROJELER; SOSYAL, EKONOMİK, KÜLTÜREL KALKINMAYI HEDEFLEYEN PROJELER OLMALIDIR”

DOKAP’ın Giresun’un kalkınması için hazırlanan projelere her zaman destek verdiğini söyleyen Sayın Valimiz “DOKAP bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Giresun turizmi ve turizm altyapısı başta olmak üzere hazırlanan projeler noktasında Giresun’umuza destek verecekler. Giresun’umuzu bu anlamda güzel projelerle taçlandırılması için turizmden sağlığa, altyapıdan eğitime bütün sektörlerde, DOKAP’ın mevzuatının müsaade ettiği bütün sektörlerde bu destekler devam edecek. Sizler başta olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve diğer ilgili paydaşlarla birlikte bu tür projeleri artması en büyük temennimiz.  Biz de bunların gerçekleşmesi için gereken destekleri Özel İdaremiz kaynakları veya buna benzer kaynaklardan temin etmeye veya Bakanlıklarımızdan temin etmeye gayret ederek her türlü desteği vereceğiz. Tabii ki bu projeler gerçekçi, ayakları yere sağlam basan ve vatandaşımıza doğrudan hitap eden; sosyal, ekonomik, kültürel kalkınmayı hedefleyen projeler olmalıdır” diye konuştu.

DOKAP BAŞKANI GÜLTEKİN “YEŞİL YOL’UN ÖDENEĞİNİN PARASI ONAYLANDI”

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin’de imza töreninde yaptığı konuşmasında, ilgili kurumlar tarafından hazırlanarak DOKAP’a sunulan projelerin kendi ekipleri tarafından da değerlendirerek, uygun görülen projelere kaynak aktarıldığını belirterek “İnşallah hayırlı olur. İlimize ve ilçelerimize uygulanacak projeler kurumlarımıza farklı katma değerler oluşturur diye düşünüyorum. Bununla da yetinmeyeceğiz. Sayın Valimizi bilgilendirdik, Yeşil Yol’un ödeneğinin parası onaylandı inşallah birkaç gün içerisinde onları aktaracağız” müjdesini verdi.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  32,583532,5900% 0.34
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  34,845634,8687% 0.36
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  40,606640,6316% 0.06
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  35,837035,8626% 0.71
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  23,724323,7377% 0.6
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  4.011,504.100,00% 0,93
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.507,192.507,65% 0,93
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  2.125.5441.805

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış