Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2000% 0.17
EURO33,8467% 0.09
STERLIN39,4970% -0.04
FRANG35,4995% 0.23
ALTIN2.038,28% 0,26
BITCOIN1.908.8456.843

DOKA’nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun’da Yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
DOKA’nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun’da Yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının (DOKA) 160. Yönetim Kurulu Toplantısı, Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti’nin ev sahipliğinde Giresun’da yapıldı.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinin oluşturduğu ve katılımcılarının İl Valileri, İl Belediye Başkanları, Doka Genel Sekreteri, İl Genel Meclis Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İl Başkanları olan DOKA’nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı, 28 Kasım Salı günü saat 12.00’de Giresun ilinde Ramada By Wyndham Otel’de gerçekleştirildi.

Dönem başkanlığını Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti’nin yaptığı toplantıda gündem gereği; “Geçmiş Dönem Faaliyetleri, 2024-2028 TR90 Bölge Planı, Yeni Dönem Sonuç Odaklı Program Önerileri ile İdari ve Mali İşlere İlişkin Hususlar” görüşüldü.

Toplantıya ev sahipliği de yapan Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, yönetim kurulu toplantısına iştirak eden üyelere tek tek hoş geldiniz diyerek, “DOKA’nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı vesilesiyle değerli Valilerimizi, Belediye Başkanlarımızı ve DOKA’nın kıymetli yönetim kurulu üyelerini ilimizde misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Toplantımızın bölgemize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Ordu Valisi Muammer Erol, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve İl Genel Meclisi Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası İl Başkanları katıldı.

Vali Serdengeçti, toplantı sonrası sosyal medya hesabından “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının (DOKA) 160. Yönetim Kurulu Toplantısını güzel Giresun’umuzda gerçekleştirdik.

İlimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” paylaşımında bulundu.

160. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GÜNDEMİ

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 160. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda görüşülen gündem maddeleri;

Yoklama ve Açılış

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı, yoklama ve açılış ile başladı. Katılımcılar, toplantının gündemini onayladı.

Geçmiş Dönem Faaliyetlerinin Görüşülmesi

Ajansın 2014-2023 Bölge Planı döneminde gerçekleştirdiği faaliyetler detaylı bir şekilde değerlendirildi. Tamamlanan sonuç odaklı programların çıktıları paylaşılarak başarılar ve öğrenilenler vurgulandı.

2024-2028 TR90 Bölge Planının Görüşülmesi

Önümüzdeki beş yıllık dönemi kapsayan 2024-2028 TR90 Bölge Planı, bölgenin ekonomik, sosyal, çevresel, kültürel ve mekânsal öncelikleri çerçevesinde detaylı bir şekilde ele alındı. Plan, ulusal önceliklere uyumlu olarak hazırlanarak Bölge’nin geleceğine yön vermek üzere planlandı.

TR90 Bölgesi’nin stratejik öncelikleri, bölge ekonomisinde yapısal dönüşüm, beşerî sermayenin geliştirilmesi, tarımsal verimliliğin artırılması, çevresel sürdürülebilirlik ve yaşam kalitesinin artırılması olarak belirlendi. Bu doğrultuda 28 hedef ve 124 tedbir oluşturuldu.

Yeni Dönem Sonuç Odaklı Program Önerilerinin Görüşülmesi

Ajansın önümüzdeki üç yılda uygulanması planlanan sonuç odaklı program önerileri detaylı bir şekilde değerlendirildi. Turizm, Mavi Ekonomi ve Katma Değerli Üretim ve Ticarileşme gibi programlar, stratejik amaçlar doğrultusunda ele alındı.

İdari ve Mali İşlere İlişkin Hususların Görüşülmesi

Devam eden projelerle ilgili yararlanıcılardan gelen talepler ve cari döneme ait hukuki, idari ve mali işler detaylı bir şekilde ele alındı. Ajansın yönetim ve operasyonel süreçleri gözden geçirildi.

Kapanış

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından toplantı kapatıldı. Katılımcılar, alınan kararlar ve görüşülen konular hakkında bilgilendirildi.

YORUM YAP