Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Doğu Karadeniz’in En Büyük Kitap Fuarı Sona Erdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Doğu Karadeniz’in En Büyük Kitap Fuarı Sona Erdi

Giresun Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen kitap fuarı sona erdi.

Geçtiğimiz yıl Giresun Belediyesi’ne kazandırılan ve 2 bin metrekare kapalı alana sahip Belediye Kültür ve Fuar Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen fuara, 100’e yakın yayınevi ile 29 ulusal ve 47 yerel olmak üzere 76 ulusal ve yerel yazar kitap severlerle buluştu.

10 gün devam eden fuar boyunca yazarlar bir yandan okuyucularıyla kucaklaşırken, diğer yandan da eserlerini tanıtma ve yayınevleriyle bağlantı kurma fırsatı elde etti.

Binlerce kitabın yer aldığı ve okurlar ile yazarları bir araya getiren fuar şehrin en önemli kültürel etkinliği olmayı başarırken, bu yılki ziyaretçi sayısı ise 65 bin olarak açıklandı.

Giresun merkez ve ilçeler başta olmak üzere çevre illerden gelen vatandaşların da yoğun ilgisiyle tamamlanan kitap fuarı, yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de dolu dolu geçti.

Kitapseverlerin birçok yayınevini bir arada buldukları, indirimli kitap aldıkları ve sevdikleri yazarlarla tanışma fırsatı yakaladıkları fuar edebiyat ve kültür dünyasına da ciddi katkı sağladı.

Yazarlar söyleşi ve imza programlarında kitapseverlerle bir araya gelirken, vatandaşlar programlara yoğun ilgi gösterdi.

YAZARLAR VE YAYINEVLERİ TAM NOT VERDİ

Fuara iştirak eden yayınevleri ve yazarlar da ilgiden son derece memnun kalırken, şehrimizden mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Yayınevi sorumluları ve yazarlar, “Gerek konaklama ve gösterilen ilgi, fuar alanı temizliği, ziyaretçi ilişkileri ve örnek davranışlar bakımından oldukça başarılı bir organizasyondu. Gençlerin de yoğun ilgi göstermesi son derece mutlu ediciydi. Sürekli kitap okuma oranının düşüklüğünden şikâyet ediyoruz ama gençlerde kitap okumaya karşı ilginin olması sevindiriyor. Başta Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu olmak üzere fuarı organize edenlere teşekkürlerimizi iletiyoruz.” şeklinde görüş belirttiler.

ŞENLİKOĞLU: “BÖLGENİN İLGİSİNİ ÇEKTİ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’da başarılı bir organizasyonu geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Başkan Şenlikoğlu: ”Kitap fuarımızda her gün yazarlarımız söyleşi ve imza günlerinde okurları ile bir araya geldi. Kitabı yazan ve okuyanın buluşmasını çok anlamlı buluyorum. Giresun’da yaşayan vatandaşlarımızın değil, tüm bölgenin ilgisini çekti. Beklediğimizin çok üzerinde bir ilgi ile karşılaştık.

Giresun’un geçmişten beri okuyan ve yazan bir kimliği var. Kitap fuarı da bunu perçinledi. Buradaki amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi okumaya teşvik etmek, kitaba yakınlaştırmak ve bilgili bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmaktır. Fuarımıza olan ilginin artması bizlerin yaptığı işin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Bunun dışında kış ayları boyunca kültürel faaliyetlerimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP