Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Fırtına Bekleniyor! « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 11:59

Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Fırtına Bekleniyor!

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ”Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Fırtına Bekleniyor!” çekti.

Doğu Karadeniz’de Kuvvetli Fırtına Bekleniyor!
Son Güncelleme :

11 Mart 2021 - 21:16

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle; ”Doğu Karadeniz’de bugün (Perşembe) rüzgarın; akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatılı yönlerden etkisini artırarak 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; öğle saatlerinden sonra batısında, akşam saatlerinden sonra genelinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.”

Ayrıca Giresun valiliği de uyarıda bulundu Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle; ”Doğu Karadeniz’de 11 Mart Perşembe günü akşam saatlerinden sonra rüzgârın; batı ve kuzeybatılı yönlerden etkisini artırarak 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Bölgemizde beklenen fırtınanın; 12 Mart Cuma günü öğle saatlerinden sonra batı bölümlerinde, akşam saatlerinden sonra bölge genelinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Giresun’da Perşembe ve Cuma günleri beklenene Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli yer yer fırtına (40-70 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.”