DOLAR32,2530% 0.04
EURO34,8762% -0.46
STERLIN41,0143% -0.37
FRANG35,3075% -0.09
ALTIN2.421,95% -1,02
BITCOIN67.609,57-1.031

Doğankent’te Maske Üretimine Başlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Doğankent’te Maske Üretimine Başlandı

Doğankent Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Maske Üretimine Başlandı
Doğankent Kaymakamlığı ve Doğankent Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Halk Eğitim Müdürlüğünde maske üretimi yapımı başlatıldı.
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan coronavirüs salgınını önlemek için maske kullanımı önemli yer tutuyor. Doğankent mahalle ve köylerindeki vatandaşların Maske ihtiyacının karşılanması için Doğankent Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde de çalışmalar devam etmektedir. Sadaklı Mahallesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında usta öğretici Mükerrem Efe önderliğinde kursiyerler ve ilçe halkından çalışan gönüllülerin yapacak oldukları maskeler, öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personele, Vatandaşlara dağıtılmak üzere ise Mahalle ve Köy muhtarlarına verileceği ifade edildi.


Doğankent Kaymakamı Tuncay Karataş yaptığı açıklamada; İlçemiz kurumlarında görev yapanlar, Doğankent Aile Sağlığı Merkezi çalışanları ve Sağlık Merkezine gelen vatandaşlarımıza, Cenazelerde bulunacak vatandaşlarımıza, Güvenlik görevlilerimize verilmek üzere kurum amirlerine,
Mahalle ve Köylerde bulunan vatandaşlarımıza verilmek üzer muhtarlarımıza verilecek maskelerin dağıtımı yapılacaktır.

YORUM YAP