DOLAR32,2045% -0.08
EURO35,0283% 0.44
STERLIN41,2172% 0.22
FRANG35,6402% 0.97
ALTIN2.426,51% 0,21
BITCOIN68.434,081.373

Depremde Hasar Gören Liseyi Kim Yapacak!

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ depreminde hasar gören Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan incelemeler sonrasında eğitime elverişsiz olduğu tespit edildiği için kullanıma kapatılmıştı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Depremde Hasar Gören Liseyi Kim Yapacak!

 “Yıkılacak Okulu TMSF Yapacak” haberinden sonra çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda konu fikir ayrılıkları ile kısır çekişmeye neden olmuştu.

Alucra Ak Parti Alucra İl Teşkilatı bu kısır çekişmeye bir son vermek için belgeleriyle birlikte bir basın açıklaması yaptı.

Alucra Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında şu sözlere yer verildi; “YIKILACAK OKULU TMSF YAPACAK” isimli haber sonrasında bazı sosyal medya sitelerinin karalama çalışmasına başlamasından dolayı bir basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur.

Geçtiğimiz aylarda sayfamızdan duyurduğumuz; AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’nin katkılarıyla Giresun Valiliğinde hayırsever işadamı ile protokol imzalanmıştı. İmzalanan protokolde hayırsever işadamı tarafından yapılacak olan okulun ismi değiştirilecekti. 

Sayın Ali Erilli’nin Sayın Cumhurbaşkanımız ile özel görüşmesinde “Hacı Osman Erilli” isminin yaşatılmasını istemiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ise ahde vefasının bulunduğu, rahmetli Hacı Osman amcamızın yapılacak okulda da isminin devam etmesi ve okulun TMSF tarafından yapılması ve isminin “Hacı Osman Erilli İmam Hatip Lisesi” olarak devam etmesi talimatı vermiştir.

TMSF’nin Cumhurbaşkanlığına bağlı bir kurum olduğunu, yapılacak olan okulun Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı olduğunu hatırlatırız. 

Bazı kesimler tarafından Alucra adı altında çeşitli sosyal medya siteleri kurarak art niyetli haberler yaparak hemşerilerimize hakarete varan yorumlar yaparak, fikirlerini açıkça beyan etme özgürlüğüne tecavüz ederek ne yapmaya çalıştığı herkesin malûmudur.

Alucra’mıza yapılacak olan yeni lisenin isminin değişmeyeceği ve “Hacı Osman Erilli İmam Hatip Lisesi” olarak yaşatılmaya devam edecek olması bizleri de sevindirmiş, okulun protokolünü yaptığımız hayırsever iş adamımız ile yapılan görüşme sonrasında Alucra için başka bir yatırım yapma sözü alındığını, kamuoyunun bilgisine sunarız dedi

Haber: Yavuz Kayacık

YORUM YAP