Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2277% 0.06
EURO33,8756% 0
STERLIN39,5618% -0.03
FRANG35,3175% -0.58
ALTIN2.052,30% 0,57
BITCOIN1.948.3883.003

CHP’de Burak Rüzgarı Esiyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
CHP’de Burak Rüzgarı Esiyor

Burak Bektaşoğlu: “Sadece kazanmakla kalmayacağız. Giresun Belediyesi’ni; doğru, akılcı, erdemli adaletli biçimde, liyakatlı kadrolarla halk belediyeciliği politikalarıyla yöneteceğiz”

CHP’nin aday adayları çalışmalarını sürdürüyor. Aday belirleme yöntemi henüz belli değil ama üyelerle önseçim olasılığı gündemde. İl-ilçe başkanı ve parti tabanı da bunu istiyor. Bu nedenle aday adaylarının hedef kitlesi parti üyeleri…

Mahalle bazlı çalışmayı ilk başlatan aday adaylarından birisi de geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan, önceki dönem belediye meclisi üyesi, merkez ilçe başkanı Ecz.Burak Bektaşoğlu, ziyaret ve toplantılarını sürdürüyor. Mahallelerde parti üyeleri ve halkın da olduğu yoğun katılımlı toplantılar yapan Bektaşoğlu,  konuşmalarında aday olup seçilmesi halinde Giresunla ilgili hedeflerini ve projelerini anlatıyor.

Muhtarlar, STK’lar, basın kuruluşlarını ziyaret eden Bektaşoğlu son olarak,   Hacısiyam, Nizamiye, Gedikkaya, Kayadibi mahallelerinde düzenlenen toplantılara katılarak konuşmalar yaptı.

Bütün mahalleleri ziyaret edeceğini ifade eden CHP belediye başkan aday adayı Burak Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaklaşık 3 yıldır Giresun’un sorunlarını, çözümlerini, halkımızın öncelikli belediye hizmet beklentilerini politikaya dönüştürmek için arkadaşlarımızla, işin uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz.  Bize yetki ve sorumluluk  verilirse, halkımız da takdir eder seçilirsek;  hizmet ve insan odaklı çalışacağız. CHP yerel yönetimler politikalarının da kapsayıcılığında Giresun’da Halk Belediyeciliğini hayata geçireceğiz. Bunun için bütün projelerimiz hazır.

Giresun Belediyesi’ni sadece kazanmak için yola çıkmadık. Doğru, akılcı, erdemli adaletli biçimde, liyakatlı kadrolarla kenti, değiştiren, dönüştüren, üretim, istihdamı sağlamak ve yönetmek için adayım. Bütün adaylarımızla kol kola omuz omuza sahadayız. Çok nezaketli, demokratik bir yarış sürdürüyoruz. Sonunda kaybeden olmayacak, kazanan CHP olacak”.

Mevcut belediyenin durumunu da değinen ve eleştiriler yönelten Bektaşoğlu, “Giresun’un sorunları Ak Partili belediye döneminde katmerleşerek büyüdü. Bırakın yatırımı, istihdamı, üretimi borç batağı içinde savrulan, uçuruma doğru giden, hizmet imkan ve kabıliyetini yitirmiş bir belediye, yöneticileri bile etrafından kaçmış, iktidarın taleplerini karşılamadığı, yalnız bırakılmış bir başkan var. İflas etmiş, itibarını kaybetmiş bir belediye yönetimini Giresun halkı hak etmiyor. Ne yazık ki 1970’lerde kalması gereken, yol, çöp, su, park-bahçe gibi sorunları konuşuyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında biz geleceğiz, kentimizi adına, şanlı geçmişine sahip modern, çağdaş, içinde mutlu insanların yaşadığı bir cumhuriyet kenti yapacağız. Bunun için destek ve katkılarınızı bekliyorum”   dedi.

Bektaşoğlu’nun gezilerine çok sayıda belediye ve il genel meclisi aday adayı ve partinin önde gelen isimleri de katılıyor.

YORUM YAP