DOLAR32,2563% 0.07
EURO34,8890% -0.44
STERLIN41,0445% -0.34
FRANG35,3275% -0.02
ALTIN2.424,12% -0,93
BITCOIN67.379,95-1.457

Çatak Köyü Derneği̇ Basin Açıklaması

Çatak Köyü Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Basın Açıklaması yayınlamıştır. Dernekten yapılan açıklama şöyle;

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çatak Köyü Derneği̇ Basin Açıklaması

Çatak Köyü Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Basın Açıklaması yayınlamıştır. Dernekten yapılan açıklama şöyle;

Evet kıymetli dostlar;

Köyümüz Okuluna,Yönetici ve Öğretmenlerine yapılan haksızlıklara karşı yapmış olduğumuz paylaşım sonucunda olayların bugünlerde farklı şekillerde algılandığı yada algı yaratılmak istendiği üzere bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

24 Kasım 2018 öğretmenler günü münasebeti ile  İlçemizde düzenlenen ödül töreninde köyümüz öğretmenlerine ödül verilmek için davet edilmesine rağmen, verilen bu ödüllere neden layık görülmediği sorusunun cevabını aramak üzere 25 Kasım 2018 tarihinde köyümüz öğretmenlerine haksızlık yapıldığını düşünerek sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptım. Daha sonra konu ile alakalı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü arayarak yapılan bu uygulamanın gerekçesini sorduğumda bu konunun tamamen kaymakamlık insiyatifinde olduğunu öğrendim. Kaymakamlık makamına gittiğimde Kaymakam beyin olmadığı söylendi. Ve bu şekilde olay kapanmıştı.

Ancak ilgili paylaşımımın üzerinden 6 ay geçtikten sonra 10.05.2019 tarihinde köyümüz okul müdürü Ekrem YAMAK beyin ceza aldığını öğrendik. Ekrem YAMAK hoca köyümüz için okulumuzda mesleki derslerine giren Fen Bilimleri Öğretmenidir.

Ayrıca Köyümüz okulunda Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Arapça Mesleki Ders Öğretmenleri yoktur.

Bu kadar öğretmenlerin eksik olduğu dönemde haksız bir konu üzerinden mesleki ders öğretmenimiz Çatak Köyü İlkokulu’ndan uzaklaştırılmak istenmektedir.

Çevredeki tüm okullardan bazı eğitimciler  ödüle layık görülürken Çatak Köyü’nün 3 Okulu’ndan 1 tane eğitimci bile ödüle layık görülmemiştir. Bu eğitimciler ödülü haketmiyor ise neden benim 137 tane öğrencim bu eğitimcilere emanet edilmiştir.

Çatak Köyü’nde bulunan okulumuzda halen doldurulmayan 5 Mesleki ders var iken, eğitimin en önemli meslek derslerinden olan Fen Bilimleri branş hocamızda 24 Kasım 2018 Öğretmenler Günün de Müdürü olduğu okulunun öğretmenlerine karşı yapılan haksızlığı sorgulaması üzerine ceza olarak gönderilmesinin ne derece doğru olduğunu sorguluyoruz.

Doldurulamayan bu kadar meslek dersi var iken öğretmenlerin çoğu ilçe dışından  gelip eğitim verirken, Çatak Köyü’nde ikamet eden öğrencilerinin geleceğini düşünerek mesai saati gözetmeden, hiçbir ek gelir gözetmeden, hayatını 2 tane öksüz çocuğundan sonra okuldaki öğrencilerinin eğitimine adamış, gecenin 10-11 lerine kadar ders verip onları tekrar tek tek evlerine götüren ve yetiştirdiği tüm öğrencilerin ve velilerinin takdirini toplamış bir öğretmenin öğretmenler gününde uğradığı haksızlık üzerinden ilgili görevinden uzaklaştırılıp yerine hangi öğretmenin görevlendirileceğini soruyoruz.

Günümüzde okulda halen açıkta olan meslek derslerinin doldurulması gerekirken köye gelen öğretmenler senesini bile doldurmadan tayin alıp giderken yada aylarca, günlerce rapor alarak görevini yapmaz iken köyde ikamet eden bir eğitimcinin sudan bir sebep ile bu kadar basit şekilde ceza alarak uzaklaştırılması ne derece doğrudur bunu sorguluyoruz.

Sonuç olarak 24 Kasım Öğretmenler gününde onurlu bir mesleğe yapılan haksızlık üzerinden  25 yıllık bir eğitimcinin özellikle öğretmenler günündeki bir uygulamaya atfen öğrencilerinden koparılmasını toplum nezdinde kabul görmediğini ve bu uygulamanın adil olmadığını kamuoyuna saygı ile duyurup, yetkilileri kamu vicdanını gözeterek bu haksızlığı durdurmaya davet ediyoruz.

Kaynak: Giresun Medya Platformu

YORUM YAP