DOLAR32,4999% -0.02
EURO35,0961% 0.16
STERLIN41,5789% 0.23
FRANG36,7604% -0.04
ALTIN2.433,58% 0,04
BITCOIN64.892,13-0.063
reklam

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

Giresun’da; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yılı düzenlenen çeşitli etkinliklerle, Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendinin katılımıyla anıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
reklam

Giresun Limanı yanında bulunan Gümrük Kompleksi Konferans Salonu’nda 18 Mart Cuma günü saat: 10.30’da düzenlenen anma programı; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunması ve Jandarma Yüzbaşı Yasin Bedir’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yılını anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen; ilkokullar arası “resim”, ortaokullar arası “şiir” ve liseler arası “kompozisyon” yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Ünlü tarafından verildi.

“Çanakkale Savaşları” konulu sunu ile devam eden programda; Mardin’in Nusaybin ilçesinde, 24 Nisan 2016 tarihinde, BTÖ mensuplarının hain saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul’un hayatının anlatıldığı, Giresun Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle hazırlanan “Şehidimiz Süleyman KUL” adlı video gösterimi gerçekleştirildi.

Program; Giresun Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen “Hilalin Gölgesinde Abideler” isimli oratoryo gösterisiyle sona erdi.

Gümrük Kompleksi Konferans Salonu’nda düzenlenen anma programına; Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Giresun Milletvekili Av.Kadir Aydın, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Giresun Belediye Başkan Vekili Dr. Hasan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Davut Sinanoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şube Başkanı Hayrettin Akgün, Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Osman Gazi Doğramacı, il protokolü ve diğer davetliler katıldı.

YORUM YAP