DOLAR32,2530% 0.04
EURO34,8762% -0.46
STERLIN41,0143% -0.37
FRANG35,3075% -0.09
ALTIN2.421,95% -1,02
BITCOIN67.609,57-1.031

Çakırmelikoğlu, Yeni Normalleşme Sürecini Değerlendirdi

Yayınlanma Tarihi : Google News

2020 yılı başlangıcından itibaren tüm dünyayı yayılan, mart ayı ile ülkemizde etkisi yoğun olarak hissedilen Covid-19 salgını dolayısıyla kapanan bir çok sektör ve işletmenin 1 Haziran (bugün) itibariyle faaliyetlerine başladığını belirten Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu“Ülke olarak zor günler geçirdik, yeniden toparlanmak zaman alacaktır. Giresun sosyal yaşam anlamında büyük kentlerimiz kadar süreçten etkilenmese dahi ticari manada ciddi sıkıntılar çektiği bir gerçektir, salgının ilk gününden itibaren tüm sektörler ile iç içe olmaya başladığımız gibi yaraların sarılması aşaması olan bugünlerde de ticaret hayatın içindeki üyelerimizle dayanışmaya devam ediyoruz. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyarak hayata karışalım, ekonomiye can olalım. Bu noktada üyelerimizden gelen talep ve sorunları çözüme kavuşturmak adına anında hareket edileceğimizi ifade etmek isterim.” dedi.


Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla birlikte 1 Haziran tarihinden itibaren, seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını, restoran, lokanta, cafe, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi işletmelerin faaliyete geçtiğini, spor tesisleri, yüzme havuzları, kaplıca, sürücü kursları ve diğer kursların ise aşama aşama açılacağını, sosyal ve sanatsal etkinliklerin başlayacağını hatırlattı.
Pandeminin gerek bireyler, gerek tüccarlar, gerekse ticaret ve ekonomi üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin giderilmesi açısından yeni normale geçişte ticaretin her kesim tarafından desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Çakırmelikoğlu; “Tedbirleri elden bırakmadan ticarete devam etmeliyiz. Salgının sağlığımız başta olmak üzere ekonomimize zarar vermemesi adına koordineli çalışmalıyız.” dedi.

YORUM YAP