Çakırmelikoğlu, Kredi Destek Paketini Değerlendirdi « Bulancak Ajans

29 Ocak 2023 - 09:20

Çakırmelikoğlu, Kredi Destek Paketini Değerlendirdi

İşletmelerimizin uzun zamandır talep ettiği finansmana erişim kapsamında hizmete sunulan KGF kredisi konusunda değerlendirmede bulunan…

Çakırmelikoğlu, Kredi Destek Paketini Değerlendirdi
Son Güncelleme :

12 Ocak 2023 - 19:28

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; krediye ulaşımda güçlük çeken KOBİ’lere yönelik 14 farklı kalemde krediye erişilebilirliğin önünün açıldığını vurguladı ve uygulama sürecinde bankaların işletmelere hassasiyet göstermesini de rica etti.

Başkan Çakırmelikoğlu;” Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati tarafından açıklanan 250 milyar TL kredi paketi işletmelerin can suyu olacaktır. Geniş kapsamlı pakette kamu bankalarının yanında özel finans kuruluşları da yer alacaktır. Kadın girişimcilerden dijital dönüşüme, genç girişimcilerimize, EYT’lilere, imalat sanayine, yatırım kredileri, işletme sermayesi ihtiyacı duyan firmalara yönelik paketin sıkışan piyasanın canlanmasına ve ekonominin büyümesine katkı sağlayacağı bilinmelidir. Teorikte avantajlı ve hedefe odaklı kredi destek paketinin uygulamada da aynı performansı göstereceğine, eşit ve ihtiyaca yönelik dağıtılacağına inanarak, hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyor, öncelikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlıklara katkıları vesilesiyle teşekkür ediyoruz.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN