Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin Büyük Başarısı « Bulancak Ajans

3 Ekim 2023 - 18:22
Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin Büyük Başarısı
Son Güncelleme :

09 Kasım 2022 - 13:28

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İlimiz Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencileri Samsun bölge finallerine davet edilmiş, Yazılım alanında yaptıkları projeleri Samsun bölge finallerinde birinci olarak Türkiye finallerinde ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştı.

Yarışmanın 31 Ekim-4 Kasım 2022 tarihleri arasında Diyarbakır İlinde gerçekleştirilen Türkiye finallerinde; İlimiz Bulancak İstiklal Ortaokulu öğrencileri İlhami Berk Gürs ve Fahrettin Mert Duykun’un öğretmenleri Kadir Yılmaz danışmanlığında hazırlayarak “Yazılım” alanında başvurdukları “Arıları Kurtar Dünyayı Kurtar” adlı proje ile Türkiye 3.sü oldu.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu; TÜBİTAK proje yarışmasında ilimizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizin, ulusal düzeydeki başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TÜBİTAK yarışmalarının; öğrencileri, bilimsel yöntemlerle proje hazırlamaya teşvik ederek, hem akademik gelişimlerine hem de kişisel becerilerine önemli katkılar sağladığını vurguladı. Bu sayede düşünen, üreten ve yeni yöntemler kullanarak bilgi ve fikirlerini çoğaltan öğrencilerimizin, geleceğimiz için umut vaat ettiğini dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu, projenin hazırlık, başvuru ve yarışma sürecinde yer alan yöneticilerimizi, öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerini ve özellikle proje çalışmalarını özveriyle yürüten öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.