DOLAR32,4999% -0.02
EURO35,0961% 0.16
STERLIN41,5789% 0.23
FRANG36,7604% -0.04
ALTIN2.433,58% 0,04
BITCOIN64.892,13-0.063
reklam

Bulancak Belediyesi’nden asfalt hamlesi

İlçe merkezinde birçok proje ve hizmet yürüten Bulancak Belediyesi dış mahallelerde de altyapı ve asfalt çalışmalarına hız verdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak Belediyesi’nden asfalt hamlesi
reklam

Merkezde, Bulancak ve İhsaniye mahallelerinde doğalgaz altyapısı biten cadde ve sokaklarda, doğal görünümlü küp taş döşeme işleri, modern aydınlatma direkleri, yeni Belediye Hizmet Binası, Sahil Park düzenlemeleri içinde; bölgenin en büyük çocuk parkı, organik Pazar ve ücretsiz şehir tuvaleti, iç sahil yolunda şehrin giriş ve çıkışlarında özel tasarım “Hoş geldiniz-Güle Güle” takları gibi birçok hizmeti tamamlayan ve şehri modern bir görünüme kavuşturan Bulancak Belediyesi, dış mahallelerde de büyük ve Bulancak ölçeğinde mega projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

GÜZELYALI MAHALLESİNDE ASFALT ATAĞI

Son olarak Bulancak’ın batısında hem ekonomik hem de konutlaşma açısından yeni gelişim alanı olan Güzelyalı Mahallesinde önemli çalışmalara start verdiklerini ifade eden Belediye Başkanımız Recep Yakar, “Güzelyalı mahallemiz son yıllarda OSB ile birlikte sanayi yatırımlarının yoğunlaştığı ve buna paralel olarak 1. ve 2. etap TOKİ konutlarının da tamamlanmasıyla yerleşimin/konutlaşmanın da arttığı bir bölge haline gelmiştir. Bu mahallemizde alt yapısı tamamlanan yollarımızda bir taraftan ana yollar yenilenirken bir taraftan da büyük cadde ve sokaklarımızda asfalt çalışmalarımıza hız verdik. Pazar günü, Yüksekokul ve Adliye Sarayı çevresinde başlattığımız asfalt çalışmamızı büyük ölçüde tamamladık ve en kısa sürede bitireceğiz. Sanayi kavşağından Pazarsuyu köprüsü arasındaki ana yolun genişletme ve asfalt yenileme çalışmaları devam ediyor. Sahil yolundan (Galericiler Sitesi yanından) Pazarsuyu deresi kenarından iç köprüye kadar, Kovanlık-Aydındere bağlantı yolu yapım çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar bittiğinde bu bölgemiz yol ve trafik açısından son derece rahatlamış ve güvenli bir hale gelerek güzelleşmiş olacak. Bu süreçte oluşan kısa süreli sıkıntıları da hep birlikte sabırla atlatacağız. Yine altyapısı biten Sanayi mahallesi, Sanayi sitesi, Bahçelievler mahallesi ve Ballıca mahallelerimizde en kısa süre içerisinde asfaltlama çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biz daha güzel bir Bulancak için, çalışmalarımıza gece-gündüz, hafta sonu demeden aralıksız devam ediyoruz” dedi.

GELİŞEN VE BÜYÜYEN BİR İLÇEYİZ

Belediye Başkanımız Recep Yakar, “Göreve başladığımızda Bulancak’ı Türkiye’nin sayılı belediyeleri/ilçeleri arasında en üst sıralara yükselteceğiz sözünü vermiştik. Bu sözümüzü Bulancak ölçeğinde birçok mega projeyi hayata geçirerek yerine getirdik. Getirmeye de devam ediyoruz. Hatırlamak gerekirse; temiz içme suyu ve yağmur suyu altyapımızı tamamen yeniledik. Eskiden en ufak yağmurda sel ve su baskınları yaşayan Bulancak’ta bu görüntüler tarih oldu. Giresun’un ilk ve tek atık su/kanalizasyon biyolojik arıtma tesisini hayata geçirdik. Artık Bulancak’ın tüm kanalizasyon atıkları Pazarsuyu şantiyemizde arıtılarak temiz su olarak doğaya bırakılıyor. Plajlarımız ve tüm sahillerimiz artık mavi bayrak seviyesinde temiz ve kokusuz. Çöplerimiz üyesi olduğumuz katı atık birliği çalışmasıyla Çavuşlu’da bulunan katı atık ayrıştırma tesislerinde ayrıştırılarak bertaraf ediliyor. Eskiden dere kenarlarına, yol kenarlarına dökülen ve kötü görüntü ve koku kaynağı çöp sorunumuz da artık tarih oldu. Şimdi kimse bunları konuşmuyor. Alt yapısı tamamlanan tüm yol, cadde ve sokaklarımız, baskı beton, asfalt kaplama ve şimdi de doğal görünümlü küp taşlarla en güzel ve modern görünüme kavuşuyor, modern ve çağdaş aydınlatmalarla ışıl ışıl parlıyor. Mümkün olan her alanda ve yerde yetişkin ağaç ve büyük saksılarla yeşil bir çevreye kavuşturuluyor. Bölgemizin en büyük Millet Bahçelerinden biri, bizim gayretlerimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ilçemizde yapılıyor ve bitmek üzere. İlçe merkezinde Sahil Park ve Akıncı Parklarımız önümüzdeki yıl tamamlanmış ve Bulancak’ın güzelliğine güzellik, değerine değer katmış olacak. Yine yapmış olduğumuz otoparklar ve galericiler sitesi, sahilde bisiklet ve yürüyüş yolu projeleriyle ilçemizin trafik yükünü azaltacak ve ilçemizi tekrar sahille/denizle buluşturacak projelerle yakın gelecekte fark oluşturacağız. Bulancak’ın her mahalle ve semtinde 30’un üzerinde tesis ettiğimiz çocuk ve gençlik parklarıyla çocuklarımıza ve gençlerimize yatırım yapıyoruz. Bulancak tüm bu hizmetlerin yanında şu anda 4 bin kişinin istihdam edildiği yakın gelecekte 8 bin bin kişinin çalışacağı Organize Sanayi Bölgesi ve büyüyen  ekonomisiyle de gelişimini sürdüren ve yükselen bir ilçe olmaya devam ediyor. Bizde bu büyüme ve gelişmeye elimizden geldiğinde katkı sunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP