DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.198.893-4.298

Boztekke Caddesi Projesi İhaleye Çıkartıldı

Giresun Belediyesi, dört mevsim ayrı bir güzelliği barındıran Giresun’u çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak hedefiyle proje üzerine proje üretiyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Boztekke Caddesi Projesi İhaleye Çıkartıldı

Cadde ve sokakların bir şehrin aynası olduğu düşüncesini benimseyen Giresun Belediyesi prestij cadde projelerine ara vermeyerek şehrin vizyonuna değer katmayı sürdürüyor.

Yenilenen yüzüyle vatandaşların büyük beğenisini kazanan Nihatbey Caddesi, Pazar Caddesi ve Fatih Caddesi projelerinin ardından, şimdi de Teyyaredüzü bölgesinin en hareketli caddelerinden olan ve her geçen gün gelişen Boztekke Caddesi projesi başlıyor.

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü yapım ihalesi gerçekleşecek olan 1 kilometrelik proje kapsamında; kanalizasyon hattı komple yenilenecek olup, yağmur suyu hattı ve içme suyu şebekesinde eksiklik saptanması halinde güçlendirme çalışması uygulanacak.

Araç yolu asfalt yapılacak ve kaldırımlar begonit taş kullanılarak yenilenecek. Projede; 64 adet dekoratif aydınlatma direği, 4155 m2 begonit parke taşı, 2135 metre bordür ve 2000 metre oluk taşı kullanılacak.

ŞENLİKOĞLU: “YENİLENEN CADDELERİMİZ BEĞENİ TOPLUYOR”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, prestij cadde projelerine devam ettiklerinin altını çizerek: “Nihatbey Caddesi, Pazar Caddesi ve Fatih Caddemizi yenileyerek vatandaşlarımızın kullanımına sunduk ve her kesim tarafından büyük beğeni kazandı. Yapılan çalışmalarda çok büyük emek var. Proje tamamlandığında Boztekke Caddemizde diğer üç caddemiz gibi çok daha farklı bir görüntüye kavuşacak. Boztekke Caddesi önemli bir caddemiz. Teyyaredüzü ile Güre Mahallesi’nin tamamını ilgilendiriyor. Çalışmalar esnasında halkımızın bazı sıkıntılar çektiğini biliyoruz. Yatırımların büyüklüğü ve şehre kazandırdıkları düşünülürse, ileride yaşadığımız sıkıntıların bir önemi kalmayacak. Biz yine de vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıları en aza indirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Boztekke Caddesi projemiz şimdiden şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.