DOLAR32,5352% 0.03
EURO35,0169% 0.3
STERLIN41,4504% 0.19
FRANG36,7992% 0.01
ALTIN2.434,51% -0,03
BITCOIN64.798,020.428
reklam

BAYRAKTAR, Giresun’a Alışveriş Merkezi

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Giresun’a düşündükleri Alışveriş Merkezi  projesinin devam ettiğini ve fizibilite raporunun hazırlandığını belirterek,

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Giresun’a düşündükleri Alışveriş Merkezi  projesinin devam ettiğini ve fizibilite raporunun hazırlandığını belirterek, “En az 750 kişinin istihdam edileceği bir proje üzerinde çalışıyoruz. 2 yıl içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Giresunlular Alışveriş Merkezi için Ordu, Trabzon gibi illerimize gidiyor bu proje sayesinde artık bir çok firma buraya gelecek ve vatandaşlar Giresun’da ihtiyaçlarını karşılayacak. Alışveriş Merkezi konusunda uzmanlardan danışmanlık alıyoruz. Bu proje ile de Genel Müdürlüğümüzün Giresun’dan gideceği tartışmaları da son bulacaktır” dedi.

Fındık konusunda ise Toprak Mahsulleri Ofisi ‘nin (TMO) elindeki ürünü FİSKOBİRLİK vasıtasıyla işleyerek piyasaya sunması gerektiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi BAYRAKTAR, “Benim kişisel kanaatim elindeki fındığı piyasaya sunmalı ama nasıl sunacağı da önemli. Ben şimdi desem ki, ‘TMO fındığı FİSKOBİRLİK dışında piyasaya sunmamalı’ desem sanki FİSKOBİRLİK Lütfi BAYRAKTAR ‘ın kendi malıymış gibi herkes bakacak buna. Üretilen mamulleri hepsini ve sanayi grubuna girenlerin tamamını TMO ile FİSKOBİRLİK oturmalı ve bu malı öyle vermeli. TMO bugün para kazanmış gibi gözüküyor ama uzun süreçte aslında sanayiciler açısında stokçuluğu doğuruyor” ifadelerini kullandı.

Fiyatların yükselmesi için FİSKOBİRLİK ile TMO’nun fındığı beraber işlemesi gerektiğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi BAYRAKTAR, “O zaman tedirgin olurlar, o zaman TMO’nun ya da FİSKOBİRLİK’in fındık almasına engel olmaya çalışırlar, fiyat o zaman yükseltilir. Devlet dese ki ‘TMO ya da FİSKOBİRLİK aldığı fındığı gerek mamul, gerek sanayi ürünü olarak işbirliği halinde piyasaya sürecek’ dese emin olun o zaman piyasa kontrol edilmiş olur. O zaman diğer sanayiciler büyük oyuncular ‘Bu TMO’ya giden fındık tekrar karşımıza yeni bir oyuncu olarak geliyor’ derler” şeklinde konuştu.

YORUM YAP