DOLAR32,5330% 0.7
EURO34,8895% -0.11
STERLIN41,5685% 0.56
FRANG36,4189% 0.71
ALTIN2.407,01% 0,67
BITCOIN66.945,76-2.171
reklam

Başkan Sıbıç’tan Bayrak çağrısı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başkan Sıbıç’tan Bayrak çağrısı
reklam

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç’ın talimatıyla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları doğrultusunda esnafa bayrak dağıtımı yapıldı. Kent meydanı ve civarında bulunan iş yerlerine Belediye Başkan Yardımcısı Reşat Nuri Özdemir, Belediye Meclis Üyesi Erhan Yüksekdağ, Zabıta Müdürü Ünal Baydere ve Zabıta personelleri eşliğinde Türk bayrağı dağıtımı yapılarak dükkanlara asılması sağlandı. Ev ve işyerlerinin Şanlı Bayrağımızla donatılması konusunda bir açıklama yapan Başkan Sıbıç, tüm Bulancaklılara çağrı yaparak, “Haydi Bulancak, evlerimizi, işyerlerimizi ve tüm kentimizi gururla, coşkuyla şanlı bayrağımızla donatalım. Bayrak asmayan kimse kalmasın” dedi.

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, yaptığı açıklamada şu mesajı verdi; “Bayraklarımız, bağımsızlığımızın ve milli birliğimizin sembolüdür. Bu bayrakları her daim dalgalandırmak, Atatürk’ümüzün izinden gitmek ve onun bize emanet ettiği değerleri korumak hepimizin görevidir. Bugün, esnaflarımıza Türk Bayrağı dağıtarak milli coşkuyu paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Esnaflarımızın bu bayrakları gururla dükkanlarında dalgalandıracağına inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için, Atatürk’ün izinden gitmeye ve onun ilke ve inkilaplarını yaşatmaya devam etmeliyiz. Gençlerimiz, bu milletin umudu ve geleceğidir. Onlara her türlü imkanı sağlayarak, en iyi şekilde yetişmelerini ve ülkemize faydalı bireyler olmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Bu vesileyle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor; Türk milletinin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Bayrak dağıtımı, Bulancak’taki esnaflar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken, Belediye Başkanı Necmi Sıbıç’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

YORUM YAP