DOLAR32,5038% 0.08
EURO34,7826% -0.12
STERLIN40,2943% -1.04
FRANG35,7169% 0.28
ALTIN2.499,53% 0,61
BITCOIN2.114.0334.287

Başer; Köylerimiz Hak Ettiği Yatırımı Bizim İktidarımızda Alacak!

Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Mustafa BAŞER “ Köylülerimize bir dokunduk, bin ah işittik” dedi.
BAŞER yapmış olduğu yazılı açıklamada “Yaz aylarının gelmesi ve Merkez İlçeye bağlı köylerimizde nüfusun artması,

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başer; Köylerimiz Hak Ettiği Yatırımı Bizim İktidarımızda Alacak!

köylerimizin ne kadar sahipsiz kaldığını bir kere daha göz önünde sermiştir. Giresun İl Özel İdaresi nerdeyse yok hükmündedir.” dedi.

Başer yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi;

“Giresun merkeze bağlı 55 adet köyümüz bulunmaktadır. Elimizden geldiği kadar köylerimizi tek tek ziyaret ediyor, vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde inceliyoruz. Köy Muhtarları ile ihtiyar heyetleriyle görüşüp fikir alışverişi yapıyoruz.

Ancak görüyoruz ki bırakın hizmet yapılmayı, çöpler bile belli aralıklarla toplanıyor. Bu yıl köylerimize aktarılan köydes ödenekleri öyle komik rakamlar ki çözüm bekleyen sorunların %5’i ni halletmesi mümkün değil.

Sadece fotoğraf çektirmek, çalışıyormuş gibi göstermek için İş makinelerini köylerde gezdiriyorlar. Ne acı ki Giresun İl Özel İdaresinin son 1 yıl içerisinde açmış olduğu ihalelerin %90’ı na hiçbir firma katılmamıştır. Kimsenin Özel İdareye güveni kalmamıştır. İçyapıyla öyle bir oynanmıştır ki artık kurumda çalışan kardeşlerimiz mesai saatlerini tamamlayıp gideyim düşüncesindedir.

Yapılan ihaleler de ortadadır. Sizlerle resmini paylaştığım yapı Giresun İl Özel İdaresine ait bir menfez yapımı işine aittir. Kullanılan demirin bu menfezi kaldırması mümkün değildir.  Hangi kurum yetkilisi, hangi kontrolör buna müsaade ediyorsa bilsin ki Kullanılmayan demir bu köylünün, bu milletin parasıdır.

Köylerimizde yol problemleri almış başını gitmiş, afetlerden dolayı yıkılan çöken yollar çok fazla, acilen istinat duvarı yapılması gerekmektedir. Su problemi ayrı bir sorundur. Belediyeler vidanjörlerle köylere su taşımaktadır. Buradan Özel İdare yetkililerine sesleniyorum; Özel İdare yolu yapmayacaksa, suyu yapmayacaksa ne yapacak?

Aynı partiye mensup İl Genel Meclisi üyeleri Özel İdarenin eski yöneticilerinin hata yaptıklarını, köylünün parası ile köylere harcanacak paralar ile Sahillere ve köylerle alakası olmayan birçok alana yatırım yapıldığını söylemişlerdi.

Şimdi buradan soruyorum. Eski yönetim gitti, yeni yönetimi siz belirlediniz. Yapmamanız için neden nedir?

Hiç merak etmeyin Değerli Giresunlular. Giresun köylerimizde, köylülerimizde Gelecek Partisi ile hak ettiği yatırımları ve hizmetleri alacak, boşa geçen seneler telafi edilecektir” dedi.

YORUM YAP