Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3270% 0.3
EURO33,9086% 0.11
STERLIN39,6151% 0.15
FRANG35,3579% 0.08
ALTIN2.053,99% 0,06
BITCOIN1.946.807-0.808

Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin 98. Yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 98. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘‘Müşir ve Gazi’’ unvanı verilişinin 101. yılı ile 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin 98. Yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlandı

19 Eylül Pazartesi günü saat 10:00’da Atatürk Meydanı’nda (Atapark), Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, Valimiz Sayın Enver Ünlü’nün Atatürk Anıtı’na Valilik çelengini sunması ile devam etti. Ardından Liman sahasına hareket edildi.

Vali Ünlü, Çelenk Sunma Töreni ile ilgili olarak yapmış olduğu paylaşımda “19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Çelenk Sunma Törenimizi gerçekleştirdik. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere gaza ruhuyla vatana can olan, hakları asla ödenmez kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Vatan size minnettardır.” ifadelerine yer verdi.

Liman sahasındaki tören; Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu’nun konuşması, Atatürk’ü temsil eden Türk Bayrağı’nın Gazi tarafından rıhtıma getirilmesi, Gazi İbrahim Çolakoğlu tarafından Şanlı Bayrağımızın Valimiz Enver Ünlü’ye teslim edilmesini müteakip folklor gösterileriyle devam etti. Ardından Millet Bahçesi’ne hareket edildi.

Vali Ünlü, Liman sahasındaki törenle ilgili olarak “Şeref Günümüzü, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Giresun’umuza gelişinin 98. yılını gururla andık. Ecdattan teslim aldığımız şanlı bayrağımızı rüzgar olup, nice yıllar boyunca onurla dalgalandıracak olan istikbalimizin güvencesi değerli evlatlarımıza emanet ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Millet Bahçesi’ndeki tören; Merhum Dr. Memduh Necdet Otaman’ın tarihi konuşma metni ile Ata’nın cevabi konuşma metninin okunması ile başladı. Ardından Sayın Valimiz Enver Ünlü tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.

Vali Ünlü, programla ilgili olarak “98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ağırlamanın onurunu yaşayan Aziz Giresunlular; bugün de gaza bilinciyle Milletinin birliğinin, beraberliğinin, sarsılmaz iradesinin ve kudretli gücünün tüm kodlarını hafızalarında ve gönüllerinde diri tutmaktadırlar.” paylaşımında bulundu.

YORUM YAP