Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,8784% 0
EURO31,5044% -0.03
STERLIN36,7718% 0.59
FRANG33,2547% 0.84
ALTIN1.922,04% 1,72
BITCOIN1.122.5772.816

Atatürk, Ölüm Yıl Dönümünde Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atatürk, Ölüm Yıl Dönümünde Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde, tüm yurtta ve yurt dışında olduğu gibi Giresun’da da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Giresun’da 10 Kasım Cuma günü saat 08.50’de Çelenk Sunma Töreni ile başlayan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik dâhil gün boyu çeşitli faaliyetlerle devam etti.


Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi Konferans Salonu’nda saat 10.00’da düzenlenen anma programı; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Giresun Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hakan Demir tarafından günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasının ardından, Jandarma Bölge Komutanlığınca “Atatürk” konulu sunum gerçekleştirildi.

Program “Sonsuza Dek Atatürk” konulu gösterilerle devam etti. Giresun Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin icra ettiği gösterilerin içerisinde şiirler, şarkılar, zeybek oyunu, Atatürk’ün 10.Yıl Nutku’nun okunması ve kareografik gösteriler yer aldı.

Program, ödül töreniyle sona erdi. “Atatürk” konulu liseler arası kompozisyon yarışması ve ortaokullar arası şiir yarışması ile ilkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere, ödülleri; Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti ve il protokolü tarafından verildi.

Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, anma programı ile ilgili olarak “Ülkemizin istiklâl ve istikbâl mücadelesine ömrünü vakfeden, dehası asırlara sığmayan Gazi Mustafa Atatürk’ü büyük bir özlemle anıyoruz.

Necip milletimiz, bağımsızlığın ışığında O’nun emanetine daima sahip çıkacaktır.

Ruhu şâd olsun.” paylaşımında bulundu.

Programa Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti’nin yanı sıra Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcıları Dr. Davut Sinanoğlu ve Mehmet Fatih Yakınoğlu, askeri ve mülki erkân, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun da  yer aldığı il protokol üyeleri, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.