DOLAR32,8622% 0.11
EURO35,1894% -0.11
STERLIN41,6642% -0.13
FRANG36,8288% 0.01
ALTIN2.492,96% 0,13
BITCOIN64.798,01-0.584
reklam

Anılarınızla Birlikte, Çöplerinizi de Yanınızda Götürün!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Anılarınızla Birlikte, Çöplerinizi de Yanınızda Götürün!
reklam

Giresun’un turizmdeki en önemli noktalarından olan yaylaların içler acısı durumu, çevreye duyarlı vatandaşların yüreklerini sızlattı.

Bektaş Yaylası’nın giriş mevkiinde bulunan tamamen ağaçlarla çevrili piknik alnındaki çöplerin görüntüsü, gelecek günler açısından olumsuz bir durum oluşturuyor. Gerek Giresun içinden, gerekse Giresun dışından gelerek bu piknik alanını kullanan piknikçiler ayrılırken geride bıraktıkları çöplerle Giresun’un bu güzel piknik alanını kullanılamaz hale getiriyorlar.

Oldukça güzel bir doğası olan Bektaş Yaylası Piknik Alanı; uzun çam ağaçlarının yanı sıra, düzgün çimenlikleri ile piknikçilerin en çok tercih ettiği piknik alanlarının başında geliyor. Özellikle Cumartesi ve Pazar günleri çok sayıda piknikçiye ev sahipliği yapan Bektaş Yaylası Piknik Alanı, piknikçilerin umursamaz ve duyarsız bir şekilde çöplerini doğaya bırakmaları sebebiyle yakın bir tarihte kullanılamaz hale gelecek gibi gözüküyor.

Çöpleri toplamak; Belediye’nin ve İl Özel İdare’nin işi olsa da asıl sorumluluk vatandaşta. Yaylada piknik yapan vatandaşlar, yaşadıkları güzel anılarla birlikte çöplerini de yanında götürse ve uygun bulduğu ilk yerde çöp konteynerine atsa yaylalarımızdaki bu çirkin çöp görüntüleri oluşmaz. Bu noktada vatandaşlardan beklenen çevreye saygı, duyarlılık ve vatan sevgisi. Çünkü bu ülke bizim ve hangi konuda olursa olsun ülkemizi korumalıyız. Tabi çevreye saygı ve çöp konusu da vatan sevgisine dahil…

Haber: Hakan Uğurlu

YORUM YAP