Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Altınordu’da Arabada Sinema

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Altınordu’da Arabada Sinema

Altınordu Belediyemiz Covid-19 salgını kapsamında sinema salonlarının kapanmasıyla beyaz perdeye hasret kalan vatandaşlar için düzenlediği Ordu’da bir ilk olan “Arabalı Sinema” etkinliğiyle Altınordu’lulara nostalji dolu unutulmaz bir gece yaşattı.

‘Kültür ve Sanat şehri Altınordu’ hedefi doğrultusunda birçok etkinlik gerçekleştiren Altınordu Belediyesi yenilikçi ve vatandaşlar tarafından beğeni toplayan bir ilke daha imza attı. Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde uzun süredir kapalı olan sinema salonlarına olan hasreti gidermek amacıyla Altınordu Belediyesince Arabalı Sinema etkinliği düzenlendi.

VATANDAŞLARA PATLAMIŞ MISIR VE GAZOZ İKRAM EDİLDİ

Altınordu sahili Tayfun Gürsoy Parkı’na kurulan etkinlik alanını saatler öncesinden dolduran vatandaşlar dev ekranın karşısına araçlarını park ederek Milli Halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı ‘Naim’ filmini izlediler. Alanda yer bulamayan bazı vatandaşlar ise sandalyelerini alarak, hem sahilin hem de filmin tadını çıkarttı. Covid-19 pandemisi tedbirleri alınarak düzenlenen etkinlikte vatandaşlara patlamış mısır ve gazoz ikram edildi. Filmin birçok kısmında yaşanan coşkulu sahnelere ise vatandaşlar korna ve selektörlerle tepki verdi.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Modern ve klasik araçların alanda yerini almasıyla görsel bir şölene dönüşen “Arabalı Sinema” etkinliği öncesi vatandaşlarla bir araya gelen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, film öncesi tüm araçları gezerek alanı dolduran vatandaşlarla sohbet etti.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN: “ALTINORDU’MUZA ÇOK FARKLI VE YENİLİKÇİ BİR TAT YAŞATMAK İSTEDİK”

AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş ile birlikte klasik araç içerisinde filmi izleyen Başkanı Aşkın Tören, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada farklı, yenilikçi ve ilgi gören bir etkinliği hayata geçirdiklerini söyledi.

“Arabalı Sinema” etkinliğine ilginin oldukça yoğun olduğunu ve 15 gün süreyle devam edeceğini aktaran Başkanımız Aşkın Tören, “Altınordu Belediyesi olarak hemşehrilerimize, şehrimize çok farklı, yenilikçi bir tat yaşatmak istedik. Üstelik son 3 ayda küreselde yaşanan bu korona virüs ile ilgili mücadeleler kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde Altınordu’da da almış olduğumuz tedbirler ve uyulması gereken o sosyal izolasyon günlerinin ardından yeni normal hayata böylesi güzel keyifli bir yaz akşamında merhaba demek istedik.

Yaklaşık yarım saat bir saat kala etkinlik alanımızın bu etkinliğimizle ilgili toplum nezdinde hemşerilerimiz nezdinde çok yüksek seviyede ilgi ve teveccüh gördüğünü talep gördüğünü, bir saat öncesinden alanımızın dolması ile anlıyoruz. Şehrimizi geçmişte birçok filmi ve sanatçıyı izleyiciyle buluşturduğu Millet sinemasından, İnci Bahçesinden ve Yıldız sinemasından yola çıkarak nostaljilerin yaşandığı bir gece organize ettik. Bugün bir Millet ve Yıldız sinemamız yok ama dünden bugüne rekor kırmış, izleyicisi tarafından tam not almış filmleri bir karma yaparak 15 gün boyunca Altınordu’lu hemşehrilerimize güzel bir yaz akşamları serisi yaşatmak istiyoruz. Bu akşam ‘Naim’ filmi ile açılışını yapacağız, devamında birçok sinema filminin toplum nezdinde ve sinemaseverler nezdinde ilgi görmüş beğeni bulmuş filmleri ile bunu 15 gün devam ettireceğiz” dedi.

“ŞEHRİMİZ SANAT, TARİH VE KÜLTÜR ANLAM HARİTASI İÇERİSİNDE MÜSTESNA BİR YERE SAHİP OLACAK”

Altınordu’nun kültür havzasının çok geniş olduğunun altını çizen ve Altınordu’yu kültür ve sanat şehri yapacaklarını vurgulayan Başkan Aşkın Tören, “Şehrimizin bir kültür ve sanat şehri olduğunu her fırsatta söylüyoruz. 1964 yılından itibaren tiyatrosu, perdesi hiç kapanmamış bir şehir Ordu. Altınordu’nun kültür havzası ve tarihi birikimi son derece yüksek bir şehirdir. Biz klasik belediyecilikle, ekonomik tanımlarla bir şehrin markalaşacağına inanmıyoruz. Tüm bunlar olurken aynı zamanda sanatın, kültürün ve şehrin tarihi dokusuyla birleşen kentimizin marka değer taşıyacağına sanat, tarih ve kültür anlam haritası içerisinde kendisine çok müstesna bir yer bulacağına inanıyoruz. Bizim amacımız ‘Vizyonu Dünya Kenti Altınordu’nun kültürde de, sanatta da, tiyatroda da ve tarihte de kendinden söz ettiren, rekabet eden, yarışan, yaşanmaya değer bir şehir ve aynı zamanda değer üreten, belediyecilik hizmetleriyle de değer katan bir şehri inşa etmek olacak” diye konuştu.

“ARABALI SİNEMA” VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Filmin bitimiyle birlikte alanda korna sesleri yükseldi. Araçların alandan uğurlayan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, vatandaşlara etkinliği sorarken vatandaşların tepkisi ise ‘mükemmeldi’ şeklinde oldu.

Etkinliği değerlendiren birçok vatandaşta Ordu’da bir ilki yaşadıklarını belirterek muhteşem bir gece yaşadıklarını vurguladılar. Nostalji dolu bir akşam yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar etkinlik dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

YORUM YAP