DOLAR32,3073% 0.14
EURO34,9299% 0.16
STERLIN41,2009% 0.11
FRANG35,3820% 0.13
ALTIN2.426,53% 0,21
BITCOIN67.562,82-1.325

Almanya’nın İYİ’leri tamam sırada Avrupa var

Harun Cici hızlı başladı. Almanya’nın İYİ’leri tamam sırada Avrupa var.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Almanya’nın İYİ’leri tamam sırada Avrupa var

İYİ PARTİ Genel Merkezi tarafından Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkan Yardımcılığına getirilen işadamı ve siyasetçi Harun Cici, Türkiye’den döner dönmez hemen kolları sıvadı ve yapılanma konusunda önceliği Almanya’ya verdi.

Almanya’nın Plettenberg şehirinde Harun Cici’ye ait Hotel & Restaurant Heidrich’te yapılan toplantıya NRW Eyaletinden Metin Demirtürk,  Yakup Sunar, Orhan Kurt ve gazeteci Tevfik Kara katıldılar. 

DEMİRTÜRK VE ARKADAŞLARI

Almanya’daki örgütlenme konusunda iki yıldan beri alt yapı çalışmalarını yürüten  Metin Demirtürk, Yakup Sunar ve Orhan Kurt gelinen noktayı anlattılar ve daha sonra  Genel Merkezi tarafından Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkan Yardımcılığına getirilen işadamı ve siyasetçi Harun Cici’ye her türlü desteği vereceklerini ve sonuna kadar onun yanında olduklarını açıkladılar.

ÖNCE EYALET SONRA ALMANYA

İYİ Parti  Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkan Yardımcısı Harun Cici, Demirtürk ve arkadaşlarını dinledikten sonra şu açıklamayı yaptı: “Yaşadığımız Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Almanya’nın  merkezi konumunda. Almanların olduğu gibi Türk vatandaşlarının  da en yoğun yaşadığı eyalet burası. Elbetteki yapılanmaya buradan başlamalıydık ve biz de bunu gerçekleştirdik” dedi. 

ALMANYA TAMAM SIRADA DİĞER AB ÜLKELERİ VAR

Plettenberg’teki ilk toplantıdan sonra da temaslarını sürdüren Harun Cici sözlerini şöyle tamamladı: “ NRW Eyaletiyle birlikte Almanya’nın her bölgesinde yeniden yapılanma çalışmalarımızın sonuna geldik. Hemen hemen her Türk Başkonsolosluk bölgesinde birlikte çalışacağımız arkadaşların isimlerini belirledik.  Arkadaşlarımız yaşadıkları bölgelerde kendi  ekiplerini kurmaya başladılar bile.  Zaten uzun zamandan beri  bu doğrultuda çalışmalar devam ediyordu.  Şimdi sırada diğer AB ülkeleri var. Oralarda da en kısa zamanda örgütlenip, İYİ’lerin üye sayısını hızla artıracağız. Tüm uğraşımız Avrupalı Türklerin daha iyi temsil edilmesidir” dedi.

Haber: Teyfik KARA

YORUM YAP