Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,3265% 0.29
EURO33,9156% 0.12
STERLIN39,6153% 0.15
FRANG35,3684% 0.1
ALTIN2.061,14% 0,40
BITCOIN1.931.254-1.46

Alınan Koronavirüs Tedbirleri Denetleniyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Alınan Koronavirüs Tedbirleri Denetleniyor
Ordu’da, koronavirüs ile ilgili uyulması gereken tedbirler, her alanda denetleniyor.
Dünyayı adeta pençesine alan Covid-19 salgınıyla mücadelede stratejik öneme sahip sağlık, gıda, temizlik gibi malzemelerin üretimini yapan sanayi tesisleri ile bu zorlu süreçte ülkemizin ekonomik yönden ayakta kalmasını sağlayacak diğer sektörlerde üretimini devam ettiren sanayi tesisleri ve işletmelerde, çalışanlara yönelik alınması gereken koruyucu tedbirler, Vali Seddar Yavuz’un talimatıyla denetleniyor.
İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, Altınordu ve Fatsa Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan ve yoğun işçi çalıştıran işletme ve sanayi kuruluşları başta olmak üzere, Ünye, Perşembe, Korgan, Çaybaşı ilçelerinde faaliyet gösteren 66 sanayi tesisi ve işletmede kontrol ve denetim yapıldı.
Başta yoğun istihdamın sağlandığı tekstil işletmeleri olmak üzere, farklı sektörlerde üretim yapan sanayi kuruluşları ve işletmelerinin, koronavirüs tedbirlerini alıp almadıkları ve bu tedbirlere uyup uymadıkları kontrol ediliyor. Yapılan denetimlerde eksikliği görülen sanayi tesisleri ve işletmeler uyarılıyor, uyarılara rağmen eksiklikleri gidermeyen işletmelere ise cezai işlem uygulanıyor.

YORUM YAP